Şükran AKGÜN

Şükran AKGÜN

Umudun Envanteri IV; Yaşadığı Zamanı Temsil Edenler

A+A-

Ülkemizin aydınlık geleceği için ideallerimize doğru yolumuzda, meslek liselerimizi fazlasıyla önemsediğimden, bu hafta “yaşadığı zamanı temsil eden” Bafra Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesimizi sizlerle paylaşmak istedim. 

Bir şeyi tartışmak yerine keşif gezisine çık felsefesiyle okulumuza yaptığım ziyaret sırasında ve araştırmalarımda okulumuzun;

1 müdür 5 müdür yardımcısı, 

554 öğrencisi,

49 öğretmeni,

4 alanda 14 atölyesi,

5 mesleki uygulama laboratuvarı ile ilçemizin en büyük meslek lisesi olduğunu öğrendim.

Bununla birlikte “1000 Okul İyileştirme Projesi” kapsamında Mobilya, Elektrik-Elektronik, Biomedikal alanlarının atölye ve laboratuvarları güçlendirilerek, bu büyüklüğe yakışır şekilde faaliyetlerine gerek okul yönetimi ve öğretmenleri gerekse öğrencileri ile hızla devam ediyor olmaları beni de ziyadesiyle mutlu etti.

Çağdaş meslek liselerinin esas temelini eğitim ve amaç oluşturmaz. İş eğitimleri ile öğrencilerine dünya görüşü kazandırarak toplumsal değişimlerde rol almaları da sağlanır.

Öğrencilerimizin “1000 Okul İyileştirme Projesi” kapsamında “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor” kapsamında okullarının bulunduğu mahalledeki aileleri ziyaret etmeleri, paylaşımda bulunmaları esas temellere örnek teşkil edecek davranışlardandır.

Ayrıca okulumuza kazandırılan Z kütüphaneleri ile nitelikli bilgiler eşliğinde bilgiyi anlayabilen ve bu bilgileri değer haline getirebilen öğrenciler yetiştirilmektedir.

Yine 09.12.2021 tarihinde yapılan güreş müsabakalarında;

*57 kiloda Doğukan Karasu 1.

*61 kiloda Cihan Aktaş 3.

*61 kiloda Birkan Karasu 3.

*97 kiloda Eyüphan Turan 1.

*120 kiloda Mehmet Emin Kılıç 1. olarak Samsun’da, Hasan Doğan Spor salonunda yapılan A serbest Güreş il şampiyonasında okulumuzu şampiyon yaparak, müzik ve resim derslerinin ve alan öğretmenlerinin olmamasına rağmen müzik alanında İmrengül Sancar, resim alanında ise Sude Tiryaki il ikincisi olarak okul yönetimlerini ve öğretmenlerini gururlandırmaya devam ettikleri kadar ilçe halkı olan bizleri de fazlasıyla gururlandırmaya devam ediyorlar.

Her zaman yazdığım gibi “işin en yüksek eğitim değerimiz” olduğunu unutmadan;

Eksikliklerimizin eğitime itibar etmemekten kaynaklandığını bilerek, ortak suçluluk duygusu ile değil ortak sorumluluk duygusu ile sadece iyi niyetin kâfi olmadığını, vatan ve millet sevgisi ile yolun doğruluğuna ve önemine yürekten inanarak, iş felsefelerini realize ederek ilçemizin yeni kuşak meslek liselerinden olan Bafra Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul yönetimimizi, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi gönülden tebrik ediyor ve başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum.

Sağlıkla kalmanız dileğiyle hepinize iyi hafta sonları dilerim.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.