Şükran AKGÜN

Şükran AKGÜN

İş Sözden Önce Gelir

A+A-

Bu hafta sizlere, başarılı meslek elemanları yetiştirebilmek için, “mesleki yöntem ve kurallarını” en kolay ve verimli şekilde öğrencilerine aktaran “Bafra İsmail Ahıskalı Mesleki Eğitim Merkezi’mizden ve başarılarından bahsetmek istiyorum.

1988 tarihinden günümüze kadar hizmet vermeye devam eden eğitim merkezimiz,

* 1 müdür,

* 4 müdür yardımcısı,

* 30 öğretmen,

* 2 teknisyen,

* 3 yardımcı personel,

* 542 öğrenci ve

“Marka Tescil Belgesi” ile T.C. Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan almış olduğu

*Giyim Teknolojisi alanında “Ustaca Öğretim,”

*Metal Teknolojisi alanında ise “Güçlü Metal” markalarıyla,

 33 alanda 181 dalda halen hizmet vermeye devam etmektedir.

Mezunlarının yüzde seksenini istihdam edebilen ve gayesi, mesleğini en iyi şekilde icra eden meslek elemanı yetiştirmek olan okulumuzun gerek teknik konularda gerekse sosyal ve kültürel alanlarda hizmetleri, başarıları saymakla bitmiyor.

Şöyle ki;

Güçlü metal markası altında “Ayaklı Dezenfektan Standı” üreterek bölge ekonomisine katkıda bulunurlarken, Erasmus projesi kapsamında,

*metal işleri ve giyim teknolojileri ile ilgili Hollanda’ya,

*2017 yılında motor teknolojileri ile ilgili olarak da Berlin’e 6 öğrencimiz gönderilmiş olup yurt dışındaki şirketlerde 15 gün staj yaptırılarak gelişen teknolojileri takip etmeleri sağlanmıştır.

Yine Erasmus projesi kapsamında bu sene de 15-20 öğrencimizin Avusturya ve Almanya’ya gönderilerek bir ay staj yapmaları planlanmaktadır.

Üretebildiği, geliştirebildiği mesleklerle alakalı öğrenci projelerinde ise Karadeniz bölge birincilikleri ve il birinciliği, ikinciliği, üçüncülüğü bulunan eğitim merkezimizin, kültürel alanlarındaki başarılarından da bahsedecek olursak eğer 2020 yılında Samsun’da M.T.A.L arasında Ahilik konulu resim yarışmasında;

Özge Sümer (Aşçılık, 12/A) birinci,

Ferda Kurnaz (Aşçılık 12/A) ikinci,

Elif Özdemir (Aşçılık 12/A) ise üçüncü olarak okulumuzun başarı listesine adlarını yazdırmışlardır.

Ayrıca sosyal sorumluluk projeleri kapsamında “Kardeş Eli Projesi” ile de Bafralıların gönlünde taht kurmaya devam etmektedirler. Zannımca projenin uygulanabilirliği açısından en önemlisi, yaşlı bir çiftimizin evinin okulumuz öğrencileri tarafından baştan aşağıya yenilenerek yaşlılarımızın yaşam standartlarının yükseltilmiş olmasıdır.

Eğer, bir insanın iş yüceliği kendi eseri olmalıdır felsefesinden yola çıkacak olursak “Öğretmenler Günü Voleybol Turnuvasında” şampiyon olarak kültürel alanda öğrencilerimize örnek olan okul öğretmenlerimizi de tebrik ederim.

Bir vesileyle tanışma ve araştırma fırsatı bulduğum eğitim merkezimize; yüksek profilli, gelişme odaklı, işin sözden önce geldiği, cesur, özgün ve yetkin  meslek elemanları yetiştirdikleri için hem meslek mensubu olarak hem de Bafralı olarak teşekkürü bir borç bilir, çalışmalarının hız kesmeden devam etmesini temenni ederim.

Bafra’mız için geleceğimiz için gerek yerel yönetimler gerekse Bafralılar olarak meslek okullarımıza ivedilikle sahip çıkmamız ve tanıtımları için daha fazla destek vermemiz gerektiğini hatırlatarak hepinize iyi hafta sonları dilerim.

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.