Şükran AKGÜN

Şükran AKGÜN

UMUDUN ENVANTERİ I : DEDELİ TARIM LİSESİ

A+A-

Samsun Tarım Fuarı, sektörün temsilcilerine 15-19 Eylül tarihleri arasında altıncı kez kapılarını açarak işlevini gerçekleştirdi.

Fuarın en gözde stantlarından biri olan Bafra Dedeli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ziyaretçi sayısıyla umudumuzun envanteri olarak gönüllerimizdeki yerini korumaya devam etti. 

Geçtiğimiz haftalarda büyük bir heyecanla kaleme aldığım ve yakinen takip ettiğim lisemizin, ‘öğrenci sayısındaki yetersizliği’ ve ‘öğrenci servisi’ ile ilgili olmak üzere iki büyük sorunu olduğunu biliyordum. Bununla birlikte geçtiğimiz günlerde öğrendim ki Bafra Kaymakamı Cevdet Ergün nezdinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından öğrenci servis sorunumuz çözüme kavuşturulmuş. Bu vesileyle konu ile ilgili çalışmalarından dolayı Bafra Kaymakamlığımıza ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze de teşekkür etmek isterim.

Öğrenci servisi ile ilgili sorunumuzun çözümü ile birlikte bundan sonraki nihai hedefimiz öğrenci ve velilerimize okullumuzu tanıtarak öğrenci sayımızı arttırmak, verecek olduğumuz kaliteli eğitimler neticesinde çelişki ve kaosların yarattığı istikrasızlıktan uzak, mezun olan öğrencilerimize istihdam sağlamak olacaktır.

Konuyla ilgili siz değerli okuyucularımızdan da olumlu ve olumsuz birçok yorum aldık. Tüm yorumlarınızla ilçemizin sorunlarına paydaş olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür eder yorum ve önerilerinizle var olan sorunlarımızın daha çabuk çözüme kavuşacağını bilmenizi isterim.  Bu vesileyle sizlerden ricam eğitim, eğitim bilimini dar ve sınırlı bir anlayışla ele almadan, toplumsal ve ekonomik sorunlarla ilişkilendirerek irdelemeniz. Kurum ve kuruluşlarımızdan ricam ise komisyon ve rapor bolluğundan ziyade uygulanabilecek somut projeleri gündemlerine almaları. Böylece kurumlarımız ve ilkeleri daha büyük kitlelere mal edilecek, umutlarımız artarak devam edecektir. Çünkü bilinmelidir ki kurumlar ve ilkeler büyük kitlelere mal edilmedikçe işler yürümeyecektir.

Hepimizin gerçek amacı ise ülkemizin, milletimizin ve ilçemizin üretime yönelik, yaşamla bütünleşmiş yöntemler ile geleceğimizin teminatı öğrencilerimizle el ele yan yana yol almak olmalıdır.

Sağlıklı ve huzurlu geçireceğiniz bir hafta sonu olması dileğiyle hoşça kalın.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.