Şükran AKGÜN

Şükran AKGÜN

TÜRK MİLLETİ OLARAK AKLIMIZDAKİ VATAN KAVRAMININ BİR KERE DAHA…!

A+A-

Dünya ülkeleri dün olduğu gibi bugünde dahili ve harici bir şekilde parçalara ayrılıyor.

Bundan tam 98 yıl önce de dünya dahili ve harici parçalara ayrılırken, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, o günün şartlarına göre, yeni dünya düzeni gereği, Misak-ı Milli sınırları içerisinde Türk milletinin geleceği için gerekli olan “Kurtuluş Savaşı” 30 Ağustos günü büyük zaferle sonuçlandı.

Türk milletinin ataları, atalarımız bizler yaşayabilelim diye fikir ayrılıklarını bir kenara koyup, farklılıklarını bir kenara bırakıp, kadın - erkek demeden birlikte savaştılar. Ülkemizde nefes alan herkesin onlara asla geri ödeyemeyeceği bir borcu var. Bundan dolayı Türk milleti olarak yaşamımızı devam ettirttiğimiz sürece atalarımızın kurmuş olduğu laik, sosyal ve hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni yaşatmak görev ve onurumuzdur.

Bizden sonrakiler ve ondan sonrakiler için…

Kısacası insanoğlu yaşadığı sürece….

Atalarımız; biz Türk milletini koruyan kalkanlar oldular. Onlar gibisi bir daha gelmeyecek…

Bu onur ve gururu bize yaşattığınız için başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm ecdadıma minnetle ve Türk milleti olarak aklımızdaki vatan kavramına yüklediğimiz anlamın bir kez daha ellerimizden kayıp gitmemesi temennisiyle;  

Ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun!

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.