Editör

Editör

SİGARA İZMARİTİNİ SOKAĞA ATAN VATANDAŞIN ELEŞTİRMEYE HAKKI YOK!

A+A-

Dışımız gibi içimizi de temizlemezsek bu illetler başımızdan eksik olmayacak. Korona virüs tedbirleri kapsamında şehrimizde ciddi çalışmalar yapıldı. Gerek Bafra Belediyesi birimleri, gerekse sağlık çalışanları, ilçe sağlık müdürlüğü, Bafra Kaymakamlığı bir olmuş koronavirüs tedbirleri kapsamında her kurum kendi üzerine düşeni yapma gayreti içerinde. Birçok sivil toplum kuruluşu duyarlı olan her insan bir olmuş birlik olmuş ciddi bir mücadeleye destek oluyor. Coronavirüs illetten bir an önce kurtulmak adına çaba sarf ediliyor. Caddeler, sokaklar köpüklü sularla yıkanıyor, hâlihazırda işleyen işyerleri dezenfekte ediliyor. Fırınlar dezenfekte edilmek amacıyla Pazar günü tatil ediliyor. Bizler yine vatandaş olarak sosyal medya hesaplarımız üzerinden sokaklar kirli diye ortalığı velveleye verip eleştiriyoruz fakat aynı biz, aynı vatandaş elindeki mikroplu eldivenle kullanılmış maskeleri iki adım ötedeki çöpe atmak yerine yere atmayı tercih ediyor. Aynı vatandaş arabası kirlenmesin diye camı açıp elindeki çöpleri sokağa atıyor. Sokağa çıktığınızda lütfen sadece şuna dikkat edin. ‘’ sokağa tükürürken rahat davranan insanlar’’  ‘’ sokağa çöp atarken hiç utanmayan insanlar’’sayıların azımsanmayacak kadar çok olduğunu sizde göreceksiniz. Dolayısıyla daha kendimizi disipline edememiş temizliğin önemini anlayamamış insanların hiç kimseyi ya da hiçbir kurumu eleştirmeye hakkı yoktur.

HİÇ KİMSE OTURDUĞU YERDEN KLAVYE KAHRAMANLIĞI YAPMASIN

Türkiye’nin hatta dünyanın her yerinde evdekal çağrıları yapılırken Bafra halkı kendini sokaklara atmış durumda. Hadi kendini sokağa attın, masken eldivenin ve sosyal mesafen nerede kaldı. İnsanların sizden kaçmasını mı bekliyorsunuz.  Elindeki sigara izmaritini veya çöpünü sokağa atarken başkasının da hakkına girdiğini düşünmeyen bu zihniyete sahip olan bir toplumun saadete kavuşması mümkün değil.  Umuyoruz ki korona virüs kısa zamanda dünyayı terk edip gidecek. Bizlerde fiziken rahatlığa kavuşacağız. Fakat bize temizlik açısından bazı alışkanlıklar kazandıran Koronavirüs kabus günlerini unutur eski günlerimizdeki gibi rahat davranmaya başlar ruhumuz temizlenmezse emin olalım ki bu musibetler bizi bırakmayacak.

Vurdumduymaz tavırlılarımızdan biran önce kurtulmalı yere çöp atan vatandaş gördüğümüzde onu nazikçe uyarmalıyız. Bizler geldik gidiyoruz….

Gelecek nesillere iyi bir dünya bırakmak için önce kendi öz denetimizi sağlayalım.

Temiz bir Bafra’da yaşamak umuduyla…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.