Editör

Editör

Şehirlerin kaderini yöneticilerin ufku belirler!

A+A-

Bafra55.net editörünün kaleminden...

Bu şehirde ters giden bir şeyler var!Ya sorunlar doğru tespit edilmiyor veya sorunlar uzaktan tespit ediliyor. Ne demek şimdi bu uzaktan sorun tespit etmek. Bir zamanlar bir haber yayınlamıştık. Bafra şehir merkezine yönlendirme tabelaları asılıyor fakat tabela sizi doğru yere götürmesi gerekirken, yanlış yere de götürmüyor! Sizce de ilginç değil mi?Bu sistematik yanlışlık mı ?

Cevabını ben vereyim.Elbette değil!Büyükşehirde masa başında yapılan proje, sizi tabelada olduğu gibi yanlış yere bile götürmez, ancak olduğunuz yerde bırakır.Dün bu şehirde yine talihsiz bir olay yaşandı! 3 Haziran Perşembe günü yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu çift şeritli bir yolda kamyon can aldı!

Yakınlarına sabır diliyorum. Kader böyle imiş deyip kenara mı geçelim, yoksa yaşamımızı kolaylaştırmak yerine zora sokan bu sistemsizliğe bir dur mu diyelim bilemedim!Ecele dur diyemeyiz, lakin önlem almaya engel yoktur.

Hepimiz Bafra adına soralım!

O kamyonun o saatte orda ne işi vardı?

Bafra içerisini marketler zinciri ile doldurup, trafiğin yoğun olduğu gündüz saatlerinde, kamyonların şehir içinde cirit atmasına hangi sistemsizlik izin veriyor.Elin beş bin nüfuslu ilçesinden geçerken 50 km hızla gidiliyor da neden benim şehrimde bu hızın iki katı şehir merkezinde yapılıyor?

Şehir içinde ve karayolunda yapılan hız sınırına kim dur diyecek?

Bu konular meclise ne zaman taşınacak! Daha önemlisi meclis üyeleri meclis toplantılarında ne konuşuyor? Meclislerde bu konular konuşulmayacaksa nerede konuşulacak. Bir zamanlar kahve köşelerinde yapılan siyasetten sıkılmadınız mı? Bu şehri mesaiden sonra terk eden zihniyetler bu şehir için doğru kararı alabilir mi gerçekten!

Bafra’yı yönetecek kadar sevenler, yaşayacak kadar neden sevmiyor? Nerede kaldı şehri vatandaş gibi dolaşıp da vatandaşın derdini tespit eden yöneticiler!

Tarihten hiç mi ders alamadık.Görünen o ki bizde can kaybı olmadan sistem işlemiyor. İşte bir can daha verdi bu şehir, şimdi çözün bakalım şu sorunları!Samsun’dan Bafra’yı yöneten yöneticiler istemiyoruz, sorunların çözümünü istiyoruz.Şehirlerin kaderini yöneticilerin ufku belirler!Kalın sağlıcakla… 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.