Can ve Mal Güvenliği İçin Bu Yol Yapılmalı

Can ve Mal Güvenliği İçin Bu Yol Yapılmalı

Can ve mal güvenliği için 'bölünmüş yol' isteyen Vezirköprülü hemşehrilerimizin yanındayız!

A+A-

Değerli Samsun kamuoyu, sevgili Vezirköprü'lü hemşerilerim;
Bugün Vezirköprü ilçemizde, vatandaşlarımız, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ile birlikte, çok haklı bir talebi dile getirmek üzere bir araya gelecekler.
Vatandaşlarımızın 'ölüm yol' diye adlandırdıkları ve yıllardır tamamlanamayan projeler nedeniyle hemen her gün ölümlü ve yaralanmalı kazaların yaşandığı Vezirköprü - Havza ve Vezirköprü - Durağan Karayolunun iyileştirilmesi için çağrı yapacaklar.
Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu halkı talebin sahibi Vezirköprülü yurttaşlarımızın yanında olduğumuzu tüm kamuoyunun bilmesini istiyoruz.
Asli görevi, ulaştırma alanında dengeli, erişilebilir, ekonomik ve güvenli hizmet sunmak olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın, yürüttüğü bütün çalışmaları, ülkemizin her noktasına eksiksiz ve nitelikli bir biçimde ulaştırması ve bu hizmetlerden her vatandaşımızın sağlıklı bir şekilde faydalanabilmesini sağlamakla mükellef olduğunu hatırlatıyoruz. 
Bu durum oryadayken, Havza-Vezirköprü-Vezirköprü-Durağan bölünmüş yol projesinin, yıllardır gündemde olmasına rağmen bir türlü tamamlanamaması üzüntü vericidir.
Mevcut yolda, yıl  boyunca oluşan deformasyon sonbahar aylarında mıcır yamalar makyajlansa da bu işlem yeni kazalara sebebiyet veriyor.
Bu durum daha fazla sürdürülemez.
Söz konusu yolun bir an önce ulusal standartlara yükseltilmesi zaruridir.
Daha önce de Meclis gündemine taşıdığım bu konu ile ilgili Vezirköprülü yurttaşlarımızın daima yanında olduğumuzu bildiririm.
Saygılarımla... 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.