Editör

Editör

Benden Meclis Üyesi Olur mu?

A+A-

Tüm Türkiye’yi yerel seçim heyecanı sarmış durumda. Her seçim öncesi olduğu gibi bu seçimde de siyaset dili ağır, siyaset yoğun ve yorucu… Bafra’da da yerel seçim çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Bafra55.net ekibi olarak Bafra’da Belediye Meclis Üyesi adayları ile görüşmek, onların fikirlerini almak ve tanıtım bültenleri hazırlamak istedik.

 

Meclis üyesi adaylarından birinin kapısını çaldık. Sayın meclis üyesi adayı bu teklifimize “meclis üyeliği reklamını ahlâkî bulmadığı için olumlu yanıt veremeyeceğini” bildirdi. Biz de bu hazrete şu soruyu yöneltmek isteriz: Tepeden başlamak üzere tüm kamuya hitap eden mecmualarda halka hitap eden halkın fikirlerinin netleşmesi adına yapılan çalışmaları siz görgüsüzlük olarak mı görüyorsunuz?

 25 yıldır Bafra’da yayın yapan bir medya kuruluşu olarak ilçemizde siyaset yapmaya soyunan adayların düşüncelerini okuyucularımıza aktarmak isteyişimiz elbette emeğimizin karşılığını almak kaydıyla acaba sayın adayın hangi ahlâkî sınırlarını aşmaktadır?

İlçemizde meclis üyeliğine soyunan başka adaylara da görüşlerini sorduk. Mesela …’li meclis üyesi adayımız “Çok yoğun olmasını” bahane ederek sorularımızı cevaplayamayacağını bildirdi. Çok iyi madem bu kadar yoğunsun neden bu mecliste sandalyeyi işgal edeceksin. Madem bu kadar yoğunsun neden o sıraya girmek için kardeşini, akrabanı veya babanı devreye sokarsın.

Meclis Üyesinin Görevi Nedir?

 

Bir parlak cevap da … Parti’nin meclis üyesi adayından geldi. O muhterem de “Ben bir şey bilmiyorum” dedi. Bir şey bilmiyor idiyseniz niçin ve neye aday oluyorsunuz, diye sorunca; “Kim bir şey biliyor ki, oradakiler sadece parmak kaldırıp indirmek için oraya seçilmiyorlar mı?” şeklinde karşılık verdi. Gerçekten Bafra’mızın meclis üyesi adaylarının profili çok yüksek. (!) Bu arkadaşlarımız belediye meclis üyeliklerine seçildiklerinde, inanıyoruz ki Bafra’mız adına güzel işlere imza atacaklardır. Kıymetli okurlarımız, bu kadar amaçsız, ilkesiz ve ruhsuz seçime girilir mi? Bu nasıl bir görev aşkı? Bu arkadaşlarımızı, belediye meclis üyeliği adaylıklarına layık görenler hangi gerekçelerle bunu yapıyorlar? Ya da meclis üyeliklerine seçim kriterleri nelerdir, bunu bizimle paylaşabilecek bir siyasi yetkili bulunuyor mu? Eğer bu sorularımıza bir cevap alabilirsek, bunları sizinle paylaşacağız.

Tabiki meclis üye listelerinde rüştünü ispat eden değerli insanların olduğu kesin Allah vereki o inşalar listelerde yer aldı. Yoksa Belediye meclisinde çok güzel tiyatrolar izlerdik.

Belediye Başkan adaylarımızın analizini de yakın zamanda yaparız inşallah

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.