HASAN YİĞİT

HASAN YİĞİT

BAŞKAN ZİHNİ ŞAHİN’E TOPLUMSAL ÖNDERLİK

A+A-

30.Mart yerel seçimleri geldi geçti. Şöyle bir inceleyelim istedik.

Zihni Şahin muhteşem bir ön tanıtım ve duyuru ile 24.Ekim.2013 tarihinde yine muhteşem bir gönüllü kalabalık eşliğinde ve çok doğru bir konuşma içeriği ile AK partiden aday adaylığını açıklamıştı. Başkan Şahin, o gün oluşan mükemmel tablo sonucunda bir bakıma da adaylığını ilan etmiş oldu.

Başkan Şahin’in doğruları 24.Ekim.2013 tarihinde ki aday adaylığını açıklamasından 14.Ocak.2014 tarihinde adaylığının ilan edilmesine, o tarihten itibaren de 30.Mart seçimleri sonuna kadar devam etti.  Seçimlerde MHP+CHP, BBP, Saadet Partisi ve cemaat çalışmalarına rağmen AK parti ve Başkan Zihni Şahin hepsinin toplamından daha fazla oy alarak % 52,1 oranıyla yeniden belediye başkanlığına seçildi. Seçim sonuçlarına baktığımız zaman Zihni Şahin’in kişiliğinden, hizmetlerinden ve bu hizmetlerin insanlara doğru bir yol ve üslupla anlatılmasından dolayı MHP, CHP, DP, BBP, Saadet partisi hatta cemaatin tabanından oy aldığını görmekteyiz.

Başkan Zihni Şahin 4,5 yılda yapamadığı tanıtım, propaganda, reklam, çalışma ve hizmet tanıtımlarını 24.Ekim.2013 tarihinden itibaren sıfır hata ile sosyal medya dahil her alanda internet medyası, gazeteler, radyolar, televizyonlar, ev sohbetleri, esnaf ziyaretleri, kitaplar, afişler, broşürler, mitingler, sinevizyonlar, kapalı salon toplantıları, Samsun basını, billboardlar, konuşmaları, görselleri ve her türlü organizasyonlar ile mükemmel şekilde gerçekleştirdi. Hem hizmetlerini, kişiliğini, üslubunu, yapıcı kimliğini, çalışkanlığını hem de yeni dönemde ki projelerini tüm Bafra, Samsun ve geniş kitlelere ulaştırdı.

Başkan Zihni Şahin bu süreçte ki çalışmalarında her türlü öngörüyü ortaya koyarak, mükemmel bir konsept içerisinde, akıllı bir strateji ile yüksek bir başarı elde etti. Başkan Zihni Şahin kişiliği, örnek bir aile yapısısonucunda tüm Bafra’yı kucakladı. Buna uygun bir seçim kampanyası yürüttü. Kavga dilini değil sevgi dilini tercih etti. Yaptıklarını ve yapacaklarını mütevazi şekilde anlattı ve sundu. Bu konularda ve seçim boyunca bakan Kılıç, milletvekilleri, il başkanı ve ilçe başkanı ile koordineli oldular. Kadın kolları ve bayanlar güzel çalıştı. Belediye ise seçim takvimlerine kapılmadan asfalt, kaldırım, Türkeş parkı dahil tüm alanlatda hizmetlerini devam ettirdi. Çok Başarılı bir performans sergiledi.

Seçim göstermiştir ki AK parti Genel merkezi doğru bir aday ilan etmiştir. AK parti Bafra’nın seçmen profiline en uygun adayla seçime girmiştir. Seçimi kaybetme riskini görmüş ve buna göre hareket etmiştir.

Bu seçim göstermiştir ki:

Reklam, tanıtım, seçim müzikleri tespiti, anketler, strateji belirlemeler, basın, Başbakanın konuşmaları ve kurumsal çalışma ile AK parti Genel merkezi ve bu işlerin ekipleri ne kadar başarılıysa, etkiliyse Zihni Şahin ve ekibi de aynı derecede başarılı ve etkiliydi.

Türkiye genelinde Başbakana büyük saygı, sevgi, güven, destek ve inanç vardı. Aynı şey burada da ortaya çıktı ve kişisel bazda Zihni Şahin içinde bu görüldü.

Zihni Şahin ikinci kez Bafra Belediye başkanlığına seçildi. Arkasında hem Bafra’nın ve seçmenin gücü hem de AK partinin tüm unsurlarıyla gücü bulunmaktadır. Bafra Zihni Şahin’i sadece belediye başkanı olarak seçmemiş, toplumsal önderlik ve sorumluluk vermiştir. Başkan Şahin bundan sonra özellikle Kızılırmak sedde projesini hayata geçirmeli, hem Bafra Kızılırmak üniversitesi konusunda hem de ilçeye gelecek yatırımlar konusunda Bafra önderliğini yapmalıdır. Sorumluluk almalı, öne çıkmalıdır.

Tabii Başkan Şahin’in işi kolay değil. Yeni Bütün şehir yasasının getirdiği hizmet sınırlarının genişlemesi, buna karşın gelirlerin % 100 düşmesi ve yetki bölünmesi problemleri ile karşı karşıyadır. Hükümet bunları tespit edip çok kısa süre içerisinde çözüme kavuşturmaz ve belediyelerin önünü açmazsa bunun olumsuz sonuçlarını ilk önce Ağustos ayında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde daha sonra 2015 Haziran ayında yapılacak olan genel seçimlerde ve 2019 yerel seçimlerde görecektir.

Başkan Şahin’den beklenen yeni projelerini uygulama ve toplumsal liderlikte etkili olmada buna uygun bir belediye yapılanması ve ekibi kurmasıdır.

Bundan sonra neler yaşanacak, hangi hizmetler yapılacak, ne gibi değişiklikler olacak bunları hep beraber nasipse yaşayıp göreceğiz.

Bu yazı toplam 6303 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.