Üstad Müzikevi Konsere Hazırlanıyor

Üstad Müzikevi Konsere Hazırlanıyor

Bafra'da sanat, kültür ve mûsiki adına güzel faaliyetler takdir topluyor. Bafra Mûsiki Cemiyeti Türk Halk ve Sanat Müziği dallarında korolar hizmet veriyor, saz ve ses sanatçıları yetiştiriliyor.

A+A-

Bunlar Bafra'nın sosyal ve kültürel zenginliği olarak halkımıza ve dolayısıyla da tüm Türkiye'ye olumlu yansıyor. Bafra Mûsiki Cemiyeti Türk Halk, Türk Sanat ve Türk Sanat Müziği Gençlik Koroları, Şiir Kulübü ve Fotoğrafçılık Sergileri gibi güzel ve başarılı etkinlikler ilçemizde memnuniyet uyandırıyor. Ayrıca Bafra Kalkınma Vakfı ( BAKAV ) Türk Sanat Müziği Korosu da Bafra Mûsiki Cemiyeti gibi Bafra'nın müzik potansiyeli ve kültürüne olumlu hizmetler veriyor. Bunlara ilave olarak ayrıca Bafra Üstâd Müzikevi de yıllardır Türk Sanat, Türk Halk ve Türk Pop Müziği'nde güzel ve alkışı hakeden çalışmalarıyla takdir görüyor.

Bafra Üstâd Müzikevi Sahibi, besteci ve klarnet sanatçısı Hazım Özkan kendisi gibi müzisyen olan oğlu İsmet Özkan ile Türk Müziği'ne Bafra'da yaptıkları güzel ve ses getiren çalımalarıyla dikkat çekip takdir toplamaya devam ediyor. Bafra Üstâd Müzikevi, bünyesinde kurduğu Türk Halk, Türk Sanat ve Türk Pop Müziği Koroları ve bu alanlarda yetiştirdikleri öğrencileriyle Bafra'nın haklı gururu oldu. Bugüne dek sayısız öğrenci yetiştiren, ders veren, nota öğreten Üstâd Müzikevi Hocası Hazım Özkan aynı zamanda iyi bir besteci olup yaptığı besteleri TRT Denetim Kurulu'na göndereceğini söylüyor. Oğlu İsmet Özkan da babası Hazım Özkan gibi her enstrünmanı başarıyla çalmasıyla dikkat çekiyor.

Aynı zamanda Bafra Mûsiki Cemiyeti, Türk Sanat Müziği, Gençlik Korosu Şefi de olan İsmet Özkan, amacının Bafra'da her tür müziği genç nesle sevdirmek, öğretmek ve onları kötü alışkanlıklardan korumak ve yeteneklerini keşfederek, topluma ve ülkeye faydalı birer fert olarak yetişmelerine katkıda bulunmak olduğunu söyledi. Hazım ve İsmet Özkan, minik öğrencileriyle muhabirimize poz verdiler. Gitar dersi alan öğrenciler Üstad Müzikevi'nden memnun olduklarını ve bu işi severek yaptıklarını söyleyerek hocaları Hazım ve İsmet Özkan'a teşekkür ettiler. Gitar dersi alan öğrencilerden Mustafa Kemal İlköğretim Okulu öğrencisi Sadıkhan Akti, Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri Batuhan Gökmen ve  OrkunYılmaz, amaçlarının müziği iyi ve doğru şekilde öğrenmek olduğunu bunu da hocalarına borçlu olduklarını söylerken baba ve oğul ÖZKAN' lar ise, öğrencilerini ve ailelerinin Üstad Müzikevi ve şahıslarına gösterdikleri güven ve ilgiye teşekkür ettiler.

Oktay Zerrin - Bafra

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.