Şair Hasan Sancaktan Bir Kitap Daha...

Şair Hasan Sancak'tan Bir Kitap Daha...

Alaçamlı Halk Şairi, Reklam Yazarı, Eğitimci ve Gazeteci 57 yaşındaki Hasan Sancak, kendisine destek olacak il, ilçe ve belde belediye başkanlarının yapmış oldukları hizmetleri ve icraatları en güzel şekilde şiirleştirerek, kitap haline getirmek istediğin

A+A-

Bu durumun dünyada ve Türkiye’de bir ilk olacağını belirten Alaçamlı Halk Şairi, Reklam Yazarı, Eğitimci ve Gazeteci 57 yaşındaki Hasan Sancak, “İlk destek olan belediye başkanının kitabı yayınlanmadan önce basın huzurunda notere onaylatılarak, o belediye başkanının ismi kamuoyuna duyurulacaktır. Böylelikle belediye başkanı dünyada ilk ve tek icraatlarını şiirle kitap haline getiren belediye başkanı unvanını kazanmış olacak. Ben de belediye başkanının şiirlerini yazan alemdeki ilk şair unvanını elde etmiş olacağım. Ben bulunduğum yerde ‘çok güzel hizmetler verdim’ diyen belediye başkanlarından, özellikle de illerde görev yapanlardan cevap bekliyorum. Ne kadar çok icraat yapmışsalar, bütün bu yaptığı icraatlar en güzel şekilde şiirleştirilecektir. 3 tanesi çıkan 50 şiir kitabım, 5 bin şiirim ve 50 tanesi noter onaylı bin 500 senaryom bulunmaktadır. Bir şiiri kalemle deftere yazmak, bilgisayara geçmek, sayfa düzenini yapmak, yanlışları düzeltmek, kelimeleri yerli yerine yerleştirmek, büyük bir sabır ve çaba gerektirmektedir. Bunlar yapıldıktan sonra şiir kitabının okuyucuya ulaşması için paraya ihtiyaç vardır. Benim gibi maddi gücü yerinde değilse beklemek zorundadır” dedi.
Kendisi gibi binlerce şairin olduğunu belirten Sancak, “Şiir kitaplarıma maddi destek olmak isteyen herkes bana telefon ya da e-mail yoluyla ulaşabilir. Destek olanların şiir kitaplarımın iç karton kapaklarında, renkli olarak tanıtımı olacaktır” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.