Pandemide Bafra Belediyesi

Pandemide Bafra Belediyesi

Bafra Belediyesi, Çin’de başlayıp kısa sürede Pandemiye dönüşen Kovid-19 salgının ilk gününden itibaren vatandaşları bilgilendirici ve yönlendirici çalışmaların içinde oldu.

A+A-

Pandemi süresince Bafra Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü'de etkin çalışmaları ile üzerine düşen görevi yerine getirdi.

pandemide-bafra-belediyesi9-001.jpg

Başkan Kılıç’ın direktifleri ile Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen çalışmalar şu şekilde;

-    Koronavirüs ile mücadele kapsamında ülke genelinde ve ilçede alınan kararları Belediye internet sitesi ve Sosyal medya hesaplarımızdan hızlı ve etkili bir şekilde vatandaşlarla paylaşıldı.

-    Pandemi süresince, Belediyenin WhatsApp ve BİP iletişim hatları üzerinden gelen talep ve isteklerin ilgili birimlere anında iletilerek gereğinin yapılması sağlandı.

-    12 Mart tarihinden itibaren anlık bilgilendirme paylaşımları yapıldı. Sokağa çıkma kısıtlamalarının başlamasıyla birlikte ilçe genelinde yürütülen faaliyetleri sosyal medya hesaplarından canlı yayınlarla ve drone çekimleri ile desteklenmiş video çekimleri yapılarak farkındalık çalışmaları gerçekleştirildi.

-    Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun üzerinde hassasiyetle durduğu 14 Kural çalışmaları ilçe genelindeki billboardlar ve diğer uygulamalarla geniş kitlelere ulaşması sağlandı.

-    İlçe genelindeki billboardlar ve sosyal medya hesaplarında Bafra yerel ağzı ile sosyal mesaj içerikli görseller paylaşılarak sıkıntılı günlerde ilçe sakinlerinin pozitif manada konsantrasyonuna katkı yapıldı.
 
-    Esnafları bilgilendirmeye yönelik afiş ve el broşürleri bastırılarak dağıtımı gerçekleştirildi.

-    Vatandaşların ilgisini ve dikkatini çekmek amacıyla İlçemiz trafik sinyalizasyon lambalarına ve kamu binalarımıza sosyal mesafe tedbirlerini içeren sticker çalışmaları yapıldı.

-    Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne bağlı danışma masasında kuruma gelen vatandaşlara maske ve dezenfektan dağıtımı yapılarak ateş ölçümleri yapıldı.

pandemide-bafra-belediyesi1.jpgpandemide-bafra-belediyesi2.jpgpandemide-bafra-belediyesi3.jpgpandemide-bafra-belediyesi4-001.jpgpandemide-bafra-belediyesi5.jpgpandemide-bafra-belediyesi6-001.jpgpandemide-bafra-belediyesi7-001.jpgpandemide-bafra-belediyesi8-001.jpgpandemide-bafra-belediyesi10-001.jpg
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.