KATIRCI,’’GAZİLİK UNVANI MANEVİ BİR DEĞERDİR.’’DEDİ

KATIRCI,’’GAZİLİK UNVANI MANEVİ BİR DEĞERDİR.’’DEDİ

Bafra İlçe Kaymakamı 19 Eylül Gaziler Günü Dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

A+A-

Kaymakam Katırcı mesajında,“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. / Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.” diyerek bu toprakları vatanlaştıran atalarımızın emanetine sahip çıkmak için “ölürsek şehit, kalırsak gazi” oluruz düşüncesiyle her türlü düşmana karşı kahramanca mücadele veren Türk askerinin üstün cesaret ve örnek alınacak vatan sevgisiyle kazandığı gazilik unvanı, milletimizin bağımsız ve hür yaşamasının bir gereği olarak nesilden nesile geçen manevi bir değerdir.

Onlar, yüce Türk Ulusunun mensubu olmanın verdiği gurur ve güvenle, ülkelerine hizmet etmişler, yurtseverlikleriyle örnek olmuşlardır. Türk Ulusu, Vatanımızın bölünmez bütünlüğünü ve ebedi varlığını korumak, milletimizin birlik, beraberlik, barış ve huzurunu sağlamak için, canlarını hiç tereddüt etmeden ortaya koyan şehit ve gazilerimizi her zaman en yüce duygularla hatırlamakta, onlara sonsuz sevgi ve saygı duymaktadır.

Şehit ve gazilerimiz, Türkiye Cumhuriyetinin sonsuza kadar yaşayacağının, Türk Ulusunun bu uğurda hiçbir özveriden kaçınmayacağının ölümsüz simgeleri olarak, gönüllerdeki saygın yerlerini almışlardır.

 19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anarken, hayatta olan gazilerimize ve her zaman desteğinden güç aldığımız yüce milletimize şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum.’’dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.