Hamdi YILDIZ'dan basın acıklaması

Hamdi YILDIZ'dan basın acıklaması

Şimdi büyük Bafra için büyük MHP’ye bir kez daha ihtiyaç var.

A+A-

 

Dünden bugüne MHP’ye hizmet etmiş, emek vermiş, insanlarımızın dertleriyle dertlenmiş, çözümler üretmek için gayret etmiş her bir ferdimizle bir ve beraber olacağız. Çalışma ve gönül seferberliği başlatacağız. 21 mahallemizde 1280 cadde ve sokağımızda, 4 beldemizde 115 köyümüzde ve 400 sandıkta olacağız.  Kısacası MHP her yerde var olacak,  temsil edilecek ve teşkilatlanacaktır. Bafra ve 4 Beldemizin Belediye Başkanlıkları partimizin ve halkımızın olacaktır. Partimizin amblemi olan 3 hilalin her hilali için en az bir milletvekilliğini ALLAH’IN izniyle partimiz kazanacaktır. Bütün bunların çalışmaları tüm detayları ile hazırdır.  Gündüz ve gece gibi bir kavramımız olmayacak. Sevgi ve saygı bağlarımızla tüm gönüllerde olmak için çıktığımız bu yolda 22.Ocak.2012 Pazar günü MHP ilçe kongremize sadece kendimiz değil tüm etrafımız ve dostlarımızla katılalım. Partiler için kongreler bir heyecan ve atılım şölenleridir. Büyük Bafra için Büyük MHP hareketinin başlangıcı bu muhteşem kongremiz olsun. Kongre sürecinde İlçemize, insanımıza ve Partimize hizmet etmek için aday olan diğer aday arkadaşlarımın da yapacağı kamuoyuna açık toplantılarına tercihiniz ne olursa olsun katılmanız partimize enerji ve moral verecektir. Bu vesile ile aday arkadaşlarıma başarılar diliyor, kongremizin ilçemize, insanımıza, ülkemize ve partimize hayırlı olmasını YÜCE ALLAHTAN NİYAZ EDİYORUM.

Saygıdeğer Bafralılar, değerli hemşerilerim

Sizler; okulda kutsal öğretmenimiz,  mahallemizde, sokağımızda alışveriş yaptığımız esnafımızsınız. Sizler;  fabrikada emek veren işçi arkadaşımız, devlette onurlu memur ve işçimiz, evde anne ve çalışma hayatında gücümüzsünüz. Sizler; okullarda geleceğimiz olan gençler,  hastanelerde doktor, hemşire ebe, sağlık çalışanı, hayatın her alanında olan eczacı, mali müşavir, mühendis, mimar, avukatımızsınız. Sizler; otobüslerde, kamyonlarda, dolmuş ve minibüslerde şoförümüz,  camilerde imamız, inşaatlarda demirci, sıvacımız tarlada alın teri döken üreticilerimizsiniz.  Kısaca Siz Bafra’sınız.  Sizler; toprağı vatan yapan asil ruh, gönüllerde dua,  hizmetinden şeref duyduğumuz milletimizsiniz.

Şimdi büyük Bafra için büyük MHP ‘de sizlere ihtiyacımız var. Bizim çağrımız, kalkınmaya, mutluluğa, paylaşmaya, sevgiye, kardeşliğedir. Bizim çağrımız;  bir ve beraber olmaya, birlikte yürümeye, birlikte güçlü olmayadır. Bizim çağrımız Büyük Bafra’yı birlikte inşa etmeyedir. Yılların getirdiği deneyimlerimiz, Gönlü hizmet ve millet aşkı ile dolu MHP kadrolarımız,  bilimi ve gerçekleri esas alan projelerimiz, birlikte ortak düşünce ve akılla oluşturacağımız vizyon ile Büyük Bafra’yı hayata geçireceğiz. Bafra Samsun’un en büyük ilçesi durumundayken her geçen gün küçülen, vizyonsuz bırakılan, çok sayıda gelişmede geri kalan ve geri plana itilen bir hale geldi. Bu bizim zorumuza gidiyor, gururumuza dokunuyor. Bu zincirleri,  ortak geleceğimiz ve çocuklarımızın geleceği için kırmak zorundayız.  Bu duygular içinde 22.Ocak.2012 Pazar günü Bafra belediyesi kışlık kültür merkezinde Partimizin yapacağı ilçe kongremize sizleri davet ediyorum.

Çok değerli arkadaşlarım,

Bir kez daha ifade ediyorum ki; Türkiye’nin ve Bafra’nın içinde bulunduğu şartlar MHP’nin çok güçlü olmasını gerektirmektedir. Samsun’un en büyük ilçesi konumunda olan Bafra her geçen gün bu konumunu kaybetmektedir. Bu nedenle Büyük Bafra için Büyük MHP hedefimize tüm halkımızla beraber yürümemiz gerekmektedir. Büyük Bafra ve Büyük MHP içinde siyaset yoluyla insanımıza hizmet etmeyi düşünen herkes için yer vardır. Büyük Bafra için Büyük MHP projesinde işçimizin, memurumuzun, köylümüzün, iş adamımızın, bürokratımızın, işsiz olanımızın, gencimizin. Yaşlımızın, bay ve bayanımızın yeri ve mutlu yarınları vardır. Büyük Bafra projesi ilçemizin geleceğidir. Biz bu yürüyüş için yola çıkıyoruz. Büyük Bafra için Büyük MHP projesinin en önemli unsurları, demokrasi, Sivil toplum örgütleri, Liyakat, adalet, çalışkanlık, bilim, dürüstlük, cesaret, şeffaflık, ve ortak vizyon olacaktır.

Çok Değerli Arkadaşlarım, Saygıdeğer Bafralılar,

TBMM çatısında görev yapan milletvekili tarafından söylenen Özerklik yetmez, devletimizi istiyoruz sözleri,  Belediye başkanları tarafından Belediyelerimizin önünde kendi bayrağımız olacak, kendi bayrağımızı asacağız sözleri, 20 Aralık 2010 yılında da, BDP Genel Başkanı Demirtaş’ın "Artık devletin yasal ve anayasal düzenleme yapmasını beklemeyeceğiz. Kürtlerin yaşadığı tüm bölgelerde iki dilli hayat olacaktır" ifadelerinin üzerinden tam bir yıl geçtikten sonra, Başta Kürtler olmak üzere eğitim, dil, kültür, kimlik hakkı dâhil ne varsa, kim neyi istiyorsa vereceğiz” sözleri, Kuşkusuz ki ülkemizi çevreleyen tehlikenin ve fitnenin cesameti hakkında herkese ibretlik bir fikir vermiştir.  Buna en anlamlı cevabı ise "Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluş felsefesinin, temel ilke ve esaslarının sorgulanmasının yegâne amacı; etnik ayrımcılık ve siyasi bölücülük nedeniyledir" sözleriyle Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli vermiştir.

Teknolojik ve ekonomik hâkimiyetin sağladığı üstünlükle hareket eden küresel güçler, etnik kimlikleri kaşıyarak ve milli kimliği zayıflatarak milli devlet yapısını

tehdit etmeye yönelmişlerdir. Küresel saldırı karşısında, asgari müşterekleri

zayıflayan, ahenkli bir toplumsal birliktelik zemini oluşturamayan, ortak karar ve çözüm üretemeyen toplumlar milli direnç kalelerini birer birer kaybetmekle

yüz yüze kalmışlardır.

Unutmamalıyız ki; İçinde bulunduğumuz yeniçağın dinamikleri üzerinde söz sahibi olmanın yolu, güçlü milli kimliğe ve özgüvene sahip bir millet olmaktan geçmektedir.

Çok Değerli Arkadaşlarım,

Durmayacağız, beklemeyeceğiz, gecikmeyeceğiz ve asla ihmal etmeyeceğiz. Milletimizin her bir ferdiyle kucaklaşacağız. Her kapıyı çalacağız, her haneye gireceğiz ve her eli tutacağız. Hasretleri dindireceğiz. Gül olup açacağız. Ümit olup sevindireceğiz. Merhem olup kanayan yaralara deva olacağız. Yağmur olup yağacağız. Güneş olup ısıtacağız. Toprak olup bereket dağıtacağız. Ve hilal gibi Anadolu’nun manevi gökyüzünde ışıldayacağız.

Asla aklımızdan çıkarmayalım ki;

Peşmerge

ABD ve Avrupa Birliği

Haclı zihniyeti

İmralı

Dağdaki caniler

Çıkarcılar, hırsızlar, vurguncular

Güç odakları,

Federasyon özlemiyle yanıp tutuşan, sözde demokrasi havarileri

Kirli Sermaye

İslam düşmanları,

MHP’yi istememektedir.

Kararlılıkla ifade ediyoruz ki: Biz bunlarla başa çıkarız. Bizi Milletimizin istemesi yeterde artar. Çünkü biz bu milletin bağrından çıkmış, milletine sevdalı insanlarız.

Bu nedenle diyoruz ki:

 “Sen doğmana bak güzel gün” diyerek ülkemizin üzerinde öbeklenen kara bulutları dağıtmak için söz verdik, yemin ettik.

“Sonsuza Kadar Var Ol Türkiye” beyanımızın özünde de bu vardı.

“Dünyaya Tek Bir Cevap Yeter” sözüyle Türk milletinin neleri başarabileceğini göstermeye çalıştık.

“Bin Yıllık Harcı Ayrıştırmak Kimin Harcı” kararlığımızda ise birlikte yaşamaya ve asırların göz nuruyla ve emeğiyle oluşmuş kardeşlik hukukuna duyduğumuz derin inanç bulunuyordu.

Niyetimiz Hayırdır, akıbetimizin de hayır olacağına inanıyor ve partimizin tüm üye ve delegeleri ile halkımızın desteğini rica ediyorum.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.