Gökçeboğaz İlköğretim Okulundan Büyük Başarı

Gökçeboğaz İlköğretim Okulundan Büyük Başarı

Gökçeboğaz İlköğretim Okulundan Büyük Başarı 02/01/2012 tarihinde yapılan

A+A-

 

2011-2012 Eğitim Öğretim Yılı Küçükler Masa Tenisi İl Birinciliği Turnuvasında Gökçeboğaz İlköğretim Okulu çok büyük bir başarı göstererek kızlarda Samsun birincisi, erkeklerde Samsun ikincisi oldu. Yapılan turnuvada Gökçeboğaz İlköğretim okulu öğrencilerinden Eminenur HazalAK (6-A), Nahide Nur ÇELEBİ (6-A), KARDELEN YILDIZ (6-B), Çağlanur BÜYÜKKAL(6-B) dan oluşan küçükler kız takımı, 13 takım içerisinde rakiplerini bir bir mağlup ederek Samsun şampiyonu oldu.

 Yine aynı şekilde erkekler kategorisinde Hüseyin DEMİRTAŞ(5-A) Abdussamet UYANIK(5-B), Yusufcan UYANIK(5-B)dan oluşan Küçükler Erkek Takımı ise karşılaştığı 19 takım içerisinde rakiplerini bir bir yenerek finale kadar çıktı. Finalde ise bir önceki yılın şampiyonu ve Türkiye 12.olan Bafra Mustafa Kemal İlköğretim Okuluna yenilerek Samsun ikincisi oldu. Katılımın yüksek olduğu turnuvada çok zorlu maçlar yapıldı. Turnuva esnasında rekabetin yanı sıra yaşanan dostluk görüntüleri ise görülmeye değerdi. Rakip iki takım oyuncuları maçta iken, takımların diğer kız oyuncuları ise müthiş bir sportmenlik örneği göstererek maçları birbirlerine sarılarak izlediler. Diğer takımların sahip oldukları şartların çok daha azına sahip olan Gökçeboğaz İlköğretim Okulu takımları, bütün olumsuzluklara rağmen isteyip azmettikten sonra nelerin başarılabileceğinin örneğini göstermiş oldular. Olumsuzlukları bahane edip bir şeylerin arkasına sığınmaktansa ve birilerini suçlamaktansa eldeki imkanları kullanarak neleri başarabiliriz ? düşüncesi ile hareket edip hedeflerinin çok daha ötesine geçtiler. Bir oyuncusu hariç hepsi taşıma kapsamında olan bu öğrenciler, teneffüste, yemek arasında ve bütün boşluklarda soluğu koridorda kurulan masanın başında alıyorlar. Okulda bulunan bir antrenman masası ile nöbetleşe çalışan bu öğrenciler daha birçok şeyi başarabileceklerinin mesajını verdiler.

 Türkiye Şampiyonasında Samsun ilini temsil edecek olan Gökçeboğaz İlköğretim Okulu Küçük Kızlar Masa Tenisi Takımı vakit geçirmeden bütün gücüyle, yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına hazırlanıyor. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.