FİKİRLERİMİZ FARKLI OLABİLİR AMA GÖNÜLLERİMİZ BİR OLSUN

FİKİRLERİMİZ FARKLI OLABİLİR AMA GÖNÜLLERİMİZ BİR OLSUN

Akil İnsanlar Heyeti Marmara Grubu üyesi sanatçı Orhan Gencebay, “Fikirlerimiz farklı olabilir ama gönüllerimiz bir olsun. Gelin birlik olalım yarın çok geç olmadan” dedi.

A+A-

Akil İnsanlar Heyeti Marmara Grubu, Eyüp’teki Bahariye Mevlevihanesi’nde düzenlenen ‘Kardeşlik Köprüsü’ temalı toplantıda STK temsilcileri ile bir araya geldi. Toplantıya Akil İnsanlar Heyetinden Marmara Grubu üyelerinden Orhan Gencebay, Hülya Koçyiğit, Yücel Sayman, Levent Korkut, Ülke Arıboğan, Hayrettin Karaman ve Aktif Anadolu Sanayici ve İşadamları Derneği (AKDOĞU), Özalp-Saray İlçeleri Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri ile davetli STK temsilcileri katıldı.
Toplantıda sırayla söz alan konuşmacılar barış sürecine ilişkin görüş ve fikirlerini anlatarak gelinen son durumu yeniden masaya yatırdı. Heyet üyeleri herkesin bireysel olarak barış sürecine destek vermeye davet etti.
Konuşmacılar arasında yer alan heyet üyesi sanatçısı Orhan Gencebay, Mevlana’nın “Hizmet evlerine yollar açıktır. Hizmeti iyi yapanlara şükranlarımız vardır” sözünü hatırlatarak sözlerine başladı. Gencebay, “Hizmet erleri dediği dünyadaki görevlilerdir. Aslında hepimiz birbirimize karşı hizmet ederiz. Hepimiz bir eksiğimizi tamamlayarak şu güzel dünyada birbirimizi mutlu etmeye çalışırız. Çünkü özü budur. Barış öncelikle kendi içindedir. Kendine hayrı olmayanın başkasına hayrı yoktur. Dolayısıyla aklımız ile gönlümüzü barıştıracağız. Bileceğiz ki biz bu dünyada Yaradan’ın izniyle hediye ettiği bu canı koruyarak varlığımızı sürdüreceğiz. Fikirlerimiz farklı olabilir ama gönüllerimiz bir olsun. Gelin birlik olalım yarın çok geç olmadan" diye konuştu.
‘Kardeşlik Köprüsü’ temalı toplantı diğer katılımcıların sürece ilişkin konuşmalarıyla son buldu.
Öte yandan toplantı öncesinde bir kadın, "Yazıklar olsun" diyerek alkış tutup toplantıyı protesto etmek istedi. Genç kadın, bina girişinde görevli polisler tarafından uzaklaştırıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.