Dervişoğlu, İl ve İlçe Başkanlarına Sert Çıktı

İzmir Milletvekili ve İYİ Parti Grup Başkan Vekili Dursun Musavvat Dervişoğlu, Samsun’da İYİ Parti’nin 3’üncü Kuruluş yıldönümüne katıldı. Burada konuşma yapan Dervişoğlu, programa katılmayan il ve ilçe başkanlarına sert çıktı.

A+A-

İzmir Milletvekili ve İYİ Parti Grup Başkan Vekili Dursun Musavvat Dervişoğlu, Samsun’da İYİ Parti’nin 3’üncü Kuruluş yıldönümüne katıldı. Burada konuşma yapan Dervişoğlu, programa katılmayan il ve ilçe başkanlarına seslenerek ne İbrahim Mezar taşını size değişirim neden Ömer Süslü’nün emeğini size yediririm” dedi.

Yelken Kulüpte yapılan programda konuşan Dervişoğlu, “Kusurların kabahatlerin görmezden gelindiği bir Samsun hayal ediyorum, acıların paylaşılarak azaldığı, sevinçlerin paylaşılarak çoğaldığı bir Samsun’u yeniden hayata geçirebilmenin şartları zorlamamızın gerekliliğine inandığımı ifade etmek istiyorum. Bizler yaşı kemali ermiş yaşı 60’ı devirmiş, ömrünün büyük bir bölümünü harcamış, iyi kötü yaşadığımız toplum içerisinde iz bırakmaya muaffak olmuş insanlarız. Burada bulunanların hep iyilikle anıldıklarına kendi ömrüm içerisinde şahit olmuş bir arkadaşınız olarak söylüyorum.

Dün birlikte olanların, bu gün birlikte olmak gibi sorumlulukla karşı karşıya bulunduklarını ifade etmek istiyorum diyen Dervişoğlu söyle devam etti, Dün bir Milletvekiliniz vardı bu gün iki milletvekiliniz var. Her iki milletvekilinizle de buraya gelmeden önce görüştüm onlarında sizlere selamları var. Samsun’un bir il başkanı var, Ben o il başkanını Samsun’da ki birçok arkadaşımı tanıdığım gibi rahmetli kardeşim İbrahim Özer’in yanında tanıdım. Bu gün il yönetiminde bulunan arkadaşlarımın da birçoğunu yine rahmetli arkadaşımın ve benim can kardeşim Ömer Süslü’nün yanından tanıyorum.   Biz bir ve birlikteyken çok güçlüydük, ama bu gün görüyorum ki eskisinden çok daha güçlü olacak bir idareyi sergileyebilmek adına bir arada bulunmayı ve bir birimize tutunmayı öğrenememişiz. Buraya gelmeden önce İl başkanını da aradım, Ömer Süslü kardeşim de il başkanını arayacağımı bilir, biz bir teşkilatın nasıl olması gerektiğini, nasıl birlikte hareket etmesi gerektiğini yaşayarak öğrenmiş insanlardanız. Samsun’a gelirken milletvekillerinize haber vererek ve Samsun’a geldiğimde de il başkanınızı da bilgilendirerek huzurunuza çıktım. Muhafaza ettiğim umudu da onlarla paylaştım ama herkesin çok iyi bilmesini istiyorum ve hiç kimsenin de unutmamasını istiyorum ne İbrahim’in mezar taşını kimseye değişirim nede Ömer Süslü’nün emeğini kimseyle yediririm bunu herkes böyle bilmek mecburiyetinde, O kardeşlerimin de emeklerini görmezden gelmeyeceğimi de söyleyeyim onların da bir dahli var” dedi.

Konuşmalardan sonra havai fişek gösterileri yapıldı partinin kuruluşunun 3’üncü yılı dolayısıyla pasta kesilerek kutlandı.   

Haber: Emre Şahinol

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum