Bürokrasiden tigem çıkarması

Bürokrasiden tigem çıkarması

Bafra’daki Mülki idare Amirleri Kaymakam Ali Katırcı nezlinde Karaköy TiGEM’DE bir araya geldi.

A+A-

Önemli konuların konuşulduğu kahvaltılı toplantıya Bafra Kaymakamı Ali Katırcı ve eşi Hacer Katırcı; Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Belde Belediye Başkanları ile daire müdürleri katıldı. Kahvaltıdan önce, Karaköy işletme müdürü Erdinç Kuzuoğlu toplantıya katılanlara hoş geldin diyerek, Tigem hakkında brifing sundu. 

 Karaköy işletme Müdürü Erdinç Kuzuoğlu yaptığı konuşmada,” Tarım işletmesinin kuruluş, işleyiş ve çalışmalarını anlattı. Şu an 700-800 civarında sığırın mevcut inek ve düve satışlarının olduğunu söyledi. Kuzuoğlu,”Karaköy Tigem’de 1700 kg süt üretimi, 400 civarında buzağı üretimi var. İşletmenin sahip olduğu araziden 10.000 ramsar ve sit alanı mevcut. Buralarda herhangi bir tarımın yapılamadığını, bütün faaliyetlerinin 7500h. Arazide gerçekleştirdiklerini…” belirtti. 

Kuzuoğlu, “Arazimizi genelde hayvancılığa ayırdık. Kalan bir kısmında ise slajlık mısır yapıyoruz. Amacımız sağlıklı, kaliteli sığır yetiştirmektir. En büyük sıkıntımız sulamadır. Sulama kanalının ikinci kısmı bittiğinde bizimde su sıkıntımız giderilmiş olacaktır. Kanal çalışmaları devam etmektedir. Dışarıdan ihale usulüyle arazimizi işletmeye açıyoruz. Bunda en önemli husus, Tigem’in vizyonu ve misyonu doğrultusunda çalışmaya izin verilmesidir. Arazi, Tigemin şartlarına uygun çalıştırılmaktadır. Aksi halde anlaşma fesh edilmektedir…” diye konuştu.

Karaköy İşletmesi Müdürünün yaptığı brifing sunumunun ardından, kahvaltı esnasında Tigemin çalışmaları hakkında sinevizyon gösterisi de yapıldı. 

Kahvaltı sonunda katılımcılar tarafından bilgi alışverişinde bulunuldu.

 Kaymakam Ali Katırcı da toplantıyı tertip eden Karaköy müdürü ve toplantıya katılan daire müdürlerine ayrı ayrı teşekkür etti. Yapılmasında fayda olduğu düşünülen bu tür faaliyetlerin dönüşümlü olarak yapılması gerektiğini ve kurumlar arasında birlik ve beraberliğin sağlanmasında önemli olduğunu ifade etti.

(HARUN YAZICI)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.