BAŞKAN ZİHNİ ŞAHİN'İN  KUTLU DOĞUM HAFTASI MESAJI

BAŞKAN ZİHNİ ŞAHİN'İN KUTLU DOĞUM HAFTASI MESAJI

Kutlu Doğum Haftası nedeniyle yazılı açıklama yapan Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin,

A+A-

“Ahlakı, doğruluğu ve dürüstlüğü temel ilke olarak kabul eden İslamiyet; tüm insanlara kucak açan hoşgörü ve sevgi dinidir. Bu hafta; özünde güzel ahlak, doğruluk, barış ve sevgi olan, insanlığın mutluluğunu esas alan İslam’ın evrensel ve çağlar üstü mesajını bize ulaştıran Peygamberimiz Hz. Muhammed “in kutlu doğumunu idrak ediyoruz.” Dedi.

Başkan Şahin, açıklamasında şunlara yer verdi:

“Peygamberler zincirinin son halkası olan Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in doğumu, insanlık tarihinin en önemli olaylarından biridir. İnsanlığı kin, düşmanlık ve zulümden kurtaran son semavi din İslamiyet, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz aracılığı ile yayıldı. Yüce dinimiz tüm insanlara kucak açarak iyi ahlakı, doğruluğu, barışı ve hoşgörüyü esas almıştır.

Şiddet, nefret, terör ve bencilliğin küreselleştiği, adalet içinde kardeşçe paylaşma, barış içinde bir arada yaşama özlemlerinin her zamankinden daha fazla öne çıktığı günümüzde, Onu doğru anlamak büyük önem taşımaktadır. Umuyorum ki Kutlu Doğum Haftası vesilesiyle düzenlenen etkinliklerin, bu yoldaki çabalara önemli katkısı olacaktır.

Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed, sadece Müslümanlar için değil, bütün insanlık için model konumundadır. Onun üstün şahsiyeti ve ahlakı bütün insanlığa örnektir. Sevgili Peygamberimizin insanlığa kattığı güzellikleri iyi anlamak ve uygulamak, mutluluğun anahtarıdır.

Bu vesileyle Sevgili Peygamberimizin evrensel sevgi ve barış çağrısında buluşmayı diliyor, Yüce Dinimizin insanlığı kucaklayan anlayışının tanıtılmasına katkı sağlayan  Kutlu Doğum Haftası’nda yapılacak olan etkinliklerin başarılı geçmesi dileğiyle, tüm vatandaşlarımıza selam ve saygılarımı sunuyorum.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.