Bafra'da Gerçekleşecek Tıbbi Detoks Kampı’nı Uzmanları Anlattı

Bafra’da Türkiye’de bir ilk gerçekleştiriliyor. Diyetisyen Zübeyde Semiz, OMÜ Öğretim Görevlisi Uzman Klinik Psikolog Sevda Burak ve Uzman Doktor Muhsin Ayrancı’nın eşliğinde gerçekleştirilecek ‘Tıbbi Detoks Kampı’ için başvurular başladı.

A+A-

Bafra’da Türkiye’de bir ilk gerçekleştiriliyor. Diyetisyen Zübeyde Semiz, OMÜ Öğretim Görevlisi Uzman Klinik Psikolog Sevda Burak ve Uzman Doktor Muhsin Ayrancı’nın eşliğinde gerçekleştirilecek ‘Tıbbi Detoks Kampı’ için başvurular başladı.

Bafra’da bulunan Aybelya Tatil Köyü’nde gerçekleştirilecek Tıbbi Detoks Kampı ile ilgili detayları paylaşan Diyetisyen Zübeyde Semiz; “Kampımız 23 Mayıs 2024 tarihinde Aybelya Tatil Köyü'nde başlayacak ve 7 gün sürecektir. Dileyen katılımcılar bu süreyi uzatabilecek. Başvuru ve bilgi için telefon numaralarından iletişime geçebilir. Dileyen katılımcılar aileleri veya yalnız katılabilecek” diye konuştu.
Bu özel bütüncül tıp uygulamasının gerçekleştirileceği Tıbbi Detoks Kampı; bir tıp doktoru, bir uzman diyetisyen ve bir uzman klinik psikolog eşliğinde gerçekleşecek. 
Kampla ilgili bilgi paylaşan Öğretim Görevlisi ve Uzman Klinik Psikolog Sevda Burak şunları söyledi: “Bütüncül bir bakış açısıyla ve kanıta dayalı sağlık uygulamalarıyla zihinde ve bedende yer bulan pek çok rahatsızlığın iyileşme sürecine destek olmayı hedefliyoruz. Bu bağlamda kampımız 7 temel ilkeyi temel alır: Beslenmeyi iyileştirmek, hormonları dengelemek, inflamasyonu azaltmak, sindirimi onarmak, detoksifikasyonu arttırmak, enerji metabolizmasını güçlendirmek, zihni sakinleştirmek.”
Bu kampta, bütüncül bir tıp anlayışıyla hareket edeceklerini belirten Diyetisyen Zübeyde Semiz; özellikle tek doktorla tam iyileşme sağlayamayan hastalar için çözüm bulmak amacıyla çok yönlü bir uygulama yapılacağını bu sayede sürdürülebilir bir iyileşme ve kaliteli bir yaşama geçiş planladıklarını belirtti.
Kampa katılan katılımcıları her yönüyle ele alacaklarını belirten Doktor Muhsin Ayrancı ise, fiziki muayene ile osteopati yöntemiyle kullanarak hızlı iyileşmeler sağlayabileceklerini, aynı zamanda ihtiyaç halinde dileyen hastaya tıbbi müdahale etmek için kliniğe kadar götürebileceklerini ifade etti.
Aybelya Tatil Köyü’nde doğayla iç içe gerçekleşecek kampta gün içinde yürüyüşler, nefes egzersizleri yapılmasının yanı sıra, kampa katılanlara hizmet verecek dünyaca ünlü şef eşliğinde özel yemeklerin ve içeceklerin hazırlanacağı belirtildi. Ayrıca dileyen katılımcılar yapılan yemeklerin ve içeceklerin şeften tarifini alıp sonrasında kendisi de uygulamaya devam edebilecek. Sağlıklı ya da belli rahatsızlıkları bulunan herkesin rahatlıkla katılabileceği bu özel kamp 23 Mayıs tarihinde başlayacak.

Sınırlı kontenjana sahip Tıbbı Detoks Kampı için hemen yerinizi ayırmak için 0542 583 2505 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.