BAFRA'DA DOĞAL GAZ ÇALIŞMALARI NİSAN AYINDA BAŞLIYOR

BAFRA'DA DOĞAL GAZ ÇALIŞMALARI NİSAN AYINDA BAŞLIYOR

Bafra’da Doğalgaz çalışmaları 2012 programı Nisan ayından itibaren başlıyor.

A+A-

2012 Yılı içerisinde 6 milyon 900 Bin ¨ ‘lık yatırım planlanıyor.

Bafra’da 2011 yılının Ağustos ayı içerisinde başlayan Doğalgaz çalışmaları hakkında bilgi veren  Akmercan Delta Doğalgaz Bölge Müdürü Mustafa Sezen” ''Bafra’da Doğalgaz şebeke hattı döşenmesi çalışmalarına 2011 yılının ağustos ayı içerisinde başladık.  İlçemizin Emirefendi Mahallesi'nde başlayan şehir içi doğalgaz hattı döşemesi çalışmalarında şu ana kadar 20.220 metre polietilen doğal gaz borusu döşendi. Ayrıca 596 adet binaya da bina bağlantı hattı servis kutusu takıldı. Bu süre içerisinde 1.000.000 TL tutarında bir yatırım gerçekleştirdik. 2012 yılı için proje ve malzeme çalışmalarımızı tamamladık. Hava şartları nedeniyle 2012 yılının ocak ayında bir süreliğine ara verdiğimiz çalışmalara Nisan ayında başlayacağız.' 'dedi.

Akmercan Delta Doğalgaz Şirketi Bölge Müdür Mustafa Sezen Bafra’daki 2012 Doğalgaz çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi:

2012 Yılı içerisinde total değeri 6 milyon 900 Bin ¨  olan yatırım planlıyoruz.2012 yılı içerisinde Emirefedeni Mahallesi (Otogar civarı),İsmetpaşa Mahallesi,Altınyaprak Mahallesi,İshaklı Mahallesi ve Mevlana Mahallesi kooperatif bölgeleri ve toplu konut alanlarında çalışmalarımızı gerçekleştireceğizDağıtım hattı 30 km polietilen,30 km servis hattı ile toplam 60 km polietilen hat,2500 adet bina bağlantısı,7000 m çelik hat  gerçekleştirilecek.
            Ayrıca Bafra Şehir girişine basınç düşürme istasyonu ve çelik hattı yapılacak. Dedi.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ise konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Doğalgaz, Bafra için çok önemli bir projedir. Çalışmaları her zaman yakından takip ediyoruz. Doğalgaz hattı döşemesi tüm mahallerimizi ayırım yapmadan kapsayacaktır. Tüm Bafra Doğalgaza kavuşacaktır. İlçemizde Doğalgaz çalışmalarıyla birlikte, elektrik kablolarının yeraltına döşenmesi ve yeni teknolojilerin getirilmesi, Telekom'a ait çalışmalar, belediye olarak bizlerin yağmur suları deşarj hattı ve kanalizasyon hattı döşemesi çalışmalarımız bulunmaktadır. Tüm bu çalışmalar çok önemlidir. Fakat yollarımız da bozulmaktadır. Vatandaşlarımızdan sabır ve hoşgörü rica ediyorum. Yapılan bu hizmetler nedeniyle vatandaşlarımız ve araç sahiplerimiz zahmet çekmektedir. Bütün bunları biliyorum. Bu nedenle bu yaz ciddi asfalt, yama ve kaldırım çalışmaları yapacağız. Bozulan yollarımızı bakıma alacağız. Vatandaşlarımıza Bugüne kadar gösterdikleri sabır ve hoşgörüye de çok teşekkür ediyorum.” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.