BAFRA MUSİKİ CEMİYETİ PAPAZIN EVİ'NDE

BAFRA MUSİKİ CEMİYETİ PAPAZIN EVİ'NDE

Samsun İl Özel İdaresi ve Bafra Belediyesi'nin katkılarıyla restore edilen 'Papazın Evi' törenle Bafra Musiki Cemiyeti'ne teslim edildi.

A+A-

Bafra Musiki Cemiyeti Kültür Evi'nin ve Fotoğraf Sanatçısı Cemile Çelebi'nin resim sergisinin açılışı kalabalık bir davetli grubunun katılımıyla gerçekleşti. Açılış töreninde konuşan Bafra Musiki Cemiyeti Başkanı Namık Anarat, Bafra Musiki Cemiyeti'nin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdikten sonra, Papazın Evi olarak bilinen binanın yeniden inşa edilmesinde büyük emekleri geçen eski Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Samsun İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Aslan Karanfil, eski Bafra Kaymakamı Ayhan Boyacı, Bafra Kaymakamı Ali Katırcı ve Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin'e Bafralı Musiki severler adına teşekkür etti.


Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, "Eski adı ile 'Papazın Evi''olarak bilinen ve metruk olan bina, eski Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu zamanında Bafra Musiki Cemiyeti'ne kullandırılmak amacıyla Bafra Belediyesi'ne tahsis edilmişti. Eski Valimiz Güzeloğlu, Bafra Musiki Cemiyeti'nin Bafra'daki çalışmalarını takdir ederek Bafra'yı bu konuda ödüllendirmek istemiş ve cemiyet yetkililerinden nasıl yardımcı olabileceğini sormuştu. Bafra Musiki Cemiyeti yöneticileri şimdiki yerlerinin cemiyet çalışmaları için uygun olmadığını ve Bafra'da Özel İdare'ye ait bir bina olduğunu söylemişlerdi. Metruk bina düzenlenerek Bafra Musiki Cemiyeti Kültür Evi olarak hizmete sokuldu. Hayırlı, uğurlu olsun" dedi.


Konuşmalardan sonra katkılarından dolayı Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin'e Bafra Musiki Cemiyet Başkanı Namık Anarat ve yönetim kurulu üyeleri plaket takdim etti.


Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ise Bafra Musiki Cemiyeti'nin her etkinliğinde desteğini esirgemeyen Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Müdürü Cengiz Cermen'e plaket sunarak, teşekkür etti.


Plaket sunumundan sonra ise açılış kurdelesi kesildi. Kurdeleyi Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra Musiki Cemiyeti Başkanı Namık Anarat, Gazipaşa Mahallesi Muhtarı Kemal Bandır ile Samsun'dan gelen koro şefleri birlikte hayırlı olması dileğiyle kestiler. Kalabalık grup daha sonra Bafra Musiki Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi ve Bafralı Fotoğraf Sanatçısı Cemile Çelebi'nin resim sergisinin açılışını yaptılar. Bafra Musiki Cemiyeti Kültür Evi'nin ve Fotoğraf Sanatçısı Cemile Çelebi'nin resim sergisinin açılışına sivil toplum kuruluşu temsilcileri, daire amirleri ile çok sayıda davetli katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.