Bafra delta kolejinden Vana yardımeli

Bafra delta kolejin'den Van'a yardımeli

Özel Delta Koleji İlköğretim Okulu öğrencileri, Vanlı depremzedelere gönderilmek üzere topladıkları harçlıklarını, kimse yok mu derneğine teslim ettiler.

A+A-

. “Kumbaram dolsun Van’a okul olsun” kampanyasıyla ilgili açıklama yapan Özel Delta İlköğretim Okulu Müdürü Kadir Yaşa: ”Van depremi hepimizi derinden üzmüştür. Orada yaşananlar her insanın yaşayabileceği türden afetler olduğunu asla unutmamalıyız. Onun içindir ki; bizler de elimizden geldiği kadar onlara destek olmaya çalışacağız. Öğrencilerimiz, biriktirdikleri harçlıklarını Vanlı kardeşlerimize “Kimse Yok Mu Derneği” aracılığıyla gönderiyorlar” dedi.

“KİMSE YOK MU DERNEĞİ, YARDIMA MUHTAÇ OLAN İNSANLARA UZANAN YARDIM ELİDİR”

Kimse Yok Mu Derneği Samsun Şube Müdürü Cemil Başbay:  “Kimse Yok mu Derneği, büyük Marmara depreminde binaların altında kalan insanları “kimse yok mu bizi kurtaracak?” diyen, feryatlarından esinlenerek kurulan bir dernektir. İlk yıllarda Samanyolu Televizyonu’nda, televizyon programı yaparak faaliyetlere başladı. Kimse Yok mu Derneği daha sonra, bir sivil toplum kuruluşu haline gelerek sekizinci yılını kutluyor. Derneğimiz dünyanın en büyük yardım yapan organizasyonu olma aşamasına gelmiştir. Faaliyetlerini hızlı bir şekilde sürdürüyor. Nerde bir sel felaketi,  nerde bir afet varsa Kimse Yok mu Derneği olarak Türkiye’nin ve dünyanın neresinde olursa olsun, anında oradayız. Mağdur insanlarımızın her zaman yanındayız. Kimse Yok mu Derneği’nin diğerlerinden farkı, bizler bizzat orada afet sahasında bulunuyor olmamızdır.  Aşhaneler kuruyoruz, çadırlar kuruyoruz. Dünyanın her tarafında gönüllülerimiz var. Yüz on beş ülkede, kardeş okullarımız var; onların öğretmenleri iş arkadaşları, esnaflar gönüllü olunca, biz de oralarda zorluk çekmiyoruz. On üç Vanlı depremzede aile Samsun’da, Kimse Yok mu Derneği’nin misafiri olarak kalıyor. Samsun’da iki bin beş kişi tespit ettiğimiz mağdur ailemiz var. Gereken yardımları kendilerine yapıyoruz. Samsun yazıp 5777 numaralı hatta her çekeceğiniz mesaj, (tüm GSM hatlarından) 5 TL karşılığında, yardıma ihtiyacı olan ailelere ihtiyaçlarını karşılamak üzere ulaşacaktır” diye konuştu.

HARUN YAZICI  

p1010151.jpgp1010156.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.