Bafra Belediyesi nden dünya kadınlar günüde anlamlı kutlama

Bafra Belediyesi nden dünya kadınlar günüde anlamlı kutlama

Bafra Belediyesi 8 Mart Dünya kadınlar gününü çeşitli etkinlerle kutladı.

A+A-

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin,ilk olarak Bafra Belediyesinde görev yapan bayan personelle bir yemek organizasyonunda bir araya geldi.Ali Kale Turistik Tesislerinde gerçekleşen yemeğe Belediye Başkanı Zihni Şahin’in eşi,Bafra Belediye Meclisinin bayan üyeleri İnci Varış ve Sebahat Kurt’ta katıldı.Dünya Kadınlar Günü ile ilgili olarak düşüncelerini dile getiren Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin,Kadının toplum içindeki yerine değinerek kadınlara pozitif ayrımcılık gösterilmesi gerekliliğin altını çizdi.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle ayrıca kısa adı BAFGİDER olan Bafra Girişimci İş Kadınları Meslek Edindirme Derneği ve Çelebi Tekstil çalışanlarını ziyaret etti.

Bafra Girişimci İş Kadınları Meslek Edindirme Derneğinde Dernek Başkanı Ayla çakmak ve Yönetim Kurulu ile görüşen Başkan Şahin tüm dernek üyelerinin Kadınlar Günü kutladı.Çelebi Tekstilde görev yapan bayanları da ziyaret eden Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin,eşi Şükriye Şahin ve Belediye Meclis Üyeleri İnci Varış ve Sebahat Kurt,çalışanlara günün anısına çiçek takdim ettiler.8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düşünceleri dile getiren

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin: “Tarihimizin her safhasında ön plana çıkarak farklarını ortaya koyan Türk Kadını başta olmak üzere tüm dünya kadınlarının Kadınlar Gününü kutluyorum. Dünyanın her yanında adaletsizlikler önce kadını, ardından aileyi vurmaktadır. Eğer kadın ve aile bir yerde yara almışsa orada toplum kolayca çözülmeye başlar. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, çağdaş bir toplum olmak için kadın-erkek eşitliğinin sağlanması gerektiği düşüncesiyle, dünya kadınlarının başlattığı mücadelenin daha önce, kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkının verilmesini sağlamıştır” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.