Annelere aylık 2 bin 800 TL maaş! Başvuru için Tıklayınız

Annelere aylık 2 bin 800 TL maaş! Başvuru için Tıklayınız

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından yayımlanan ilana göre anneler 2 bin 800 TL maaşla çalışabilecek

A+A-

 Yapılan duyuruya göre işbaşı ve mesleki eğitim kurslarına katılan annelere proje kapsamında destek ödemeleri yapılıyor. 

KİMLER FAYDALANABİLİR İŞKUR

tarafından faaliyet içerisinde olan kurslarda amaç, işsiz vatandaşların kurs kapsamında yetiştirilerek işe yerleştirilmesi. İŞKUR'un annelere 2 bin 800 TL maaşla düzenlediği projeden 0-15 yaş arası çocuğu olanlar yararlanabiliyor. Ayrıca çocuğu olmayıp evlat edinen annelerde projeden faydalanabiliyor. İŞKUR, annelere günlük 80 TL ödeme yapmaktadır. Aylık da 2.400 lira para ödemesi yapılıyor. Maaşn yanı sıra sigorta giderleri de devlet tarafından karşılanmaktadır.

2-5 YAŞ ARASINDA ÇOCUKLU ANNELERE 400 TL DESTEK İŞKUR

Annelere günlük 80 TL ödeme yapmaktadır. Aylık da 2.400 lira para ödemesi yapılıyor. Maaşın yanı sıra sigorta giderleri de devlet tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca devlet 2-5 yaş arasında çocuğu bulunan annelere 400 TL kreş desteği veriyor. 

HAFTADA 45 SAATİ DOLDURMA ZORUNLULUĞU 

Mesleği eğitim kurslarına katılacak kadınlar ise 160 gün kurs görüyor ve kurslar; günlük en az 5, en fazla 8 saat ve haftada 6 günü geçmemek üzere en az 30, en fazla 40 saat. Yani, İşte Anne Projesi ile 3 aylık işbaşı eğitim programına katılan kadına devlet, 7.200 lira maaş ödüyor.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR

0-15 yaş arası çocuğu olan anneler yararlanabiliyor. İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak. İşverenin birinci veya ikinci dereceden akrabası ya da eşi olmamak. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli olmamak. Desteğe başvurulduğundan önceki 3 ay işverenin çalışanı olmamak. Desteğe başvurulduğu tarihten önceki son 1 ayda emeklilik ve malullük primi yatırılmamış olmak. İş ve meslek danışmanlığından faydalanmış olmak.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYINIZ:

https://esube.iskur.gov.tr/

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.