YENİ ATANAN  REKTÖR YARDIMCILARINA ZİYARET

YENİ ATANAN REKTÖR YARDIMCILARINA ZİYARET

BAFRA BELEDİYE BAŞKANINDAN YENİ ATANAN REKTÖR YARDIMCILARINA ZİYARET

A+A-

 

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin,19 Mayıs Üniversitesi Rektör Yardımcılıklarına atanan, Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halis Ölmez, Tıp Fakültesi Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon A.B.D. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu ve İlahiyat Fakültesi Dinler Tarihi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mahmut Aydın’ı ziyaret etti.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin; Prof. Dr. Halis Ölmez, Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu ve Prof. Dr. Mahmut Aydın’a görevlerinde başarı diledi.

Rektör Yardımcılarının Özgeçmişleri:

Prof. Dr. Halis ÖLMEZ

1948 yılında Samsun–Havza’da doğan Prof. Dr. Halis ÖLMEZ, 1970 yılında Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü’nden ve İzmir Yüksek Öğretmen Okulu’ndan mezun oldu. Aynı üniversitede 1975 yılında yüksek lisansını ve 1978 yılında da doktorasını tamamladı. 1981 – 1982 yılları arasında İngiltere Salford Üniversitesinde bilimsel araştırmalarda bulundu. 1983 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde doçent, 1988 yılında da Ondokuz Mayıs Üniversitesinde profesör oldu. İlgi alanı anorganik kimya, koordinasyon kimyası, termik analiz, simetri ve grup teoridir.

7 adet yüksek lisans ve 6 adet doktora tezi yöneten Ölmez, 15 adet araştırma projesinin yürütücülüğünü yaptı. SCI tarafından taranan uluslararası bilimsel dergilerde yayımlanmış 59 adet makalesi, 26 adet ulusal bilimsel dergilerde basılmış yayını, 55 adet ulusal ve uluslararası bilimsel toplantılarda sunulmuş tebliği bulunan Ölmez’in yayınlarına yapılmış 685 atıfı vardır ve h-indeksi 16’dır. 2 adet ders kitabı yazarlığı ve 4 adet bilimsel kitapta bölüm yazarlığı bulunmaktadır.

1989-1995 ve 1996-1999 yılları arasında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölüm Başkanlığı, Anorganik Kimya Anabilim Dalı Başkanlığı, 1996–2000 yılları arasında da Anadolu Üniversitesi AÖF Samsun Akademik Danışmanlık Koordinatörlüğü ve AÖF Samsun İl Sınav Koordinatörlüğü görevlerinde bulunmuştur.

Prof. Dr. Hakan LEBLEBİCİOĞLU

Afyonkarahisar’da doğan Prof. Dr. Hakan LEBLEBİCİOĞLU’nun uzmanlık alanı, İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji’dir. 1991 yılında yardımcı doçent unvanıyla Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev alan ve 1994’de doçent olan LEBLEBİCİOĞLU, 2000 yılında profesör olarak atanmıştır. Halen aynı üniversitede görevini sürdüren Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu, aynı zamanda Türkiye Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği (EKMUD) Başkanı ve Annals of Clinical Microbiology and Antimicrobials Dergisi editörüdür. Prof. Dr. Hakan LEBLEBİCİOĞLU’nun ulusal dergilerde yayınlanmış 75 makalesi, uluslararası dergilerde basılmış 81 yayını mevcuttur. Yayınlarına Science Citation Index (SCI) kapsamındaki dergilerde 803 atıf yapılmıştır. H indeksi 15’dir.

Prof. Dr. Mahmut AYDIN

1968 yılında Samsun’un 19 Mayıs ilçesinde doğdu. 1990 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. 1991 yılında aynı fakülteye Dinler Tarihi Araştırma Görevlisi olarak atandı. 1993 yılında OMÜ Sosyal Bilimler Enstitüsünde Dinler Tarihi alanında yüksek lisansını tamamladıktan sonra, Mayıs 1994 yılında doktorasını yapmak üzere Ondokuz Mayıs Üniversitesi tarafından İngiltere’ye gönderildi. Burada Birmingham Üniversitesine bağlı Centre For The Study Islam and Christian-Muslim Relations adlı merkezde doktorasını tamamlayarak Temmuz 1998’de Türkiye’ye dönen Aydın, Nisan 1999’da Dinler Tarihi Anabilim Dalına yardımcı doçent olarak atandı. Nisan 2003’de doçent ve Ocak 2010’da da profesör unvanını aldı. Aydın, Aralık 2008-Temmuz 2012 tarihleri arasında OMÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü olarak görev yaptı. ULAKBİM Sosyal ve Beşeri Bilimler Veri Tabanı Komitesi üyesi olan Aydın, genel olarak Dinler ve Kültürlerarası Diyalog, Dinsel Çoğulculuk, Birlikte Yaşama, Çağdaş Hıristiyan Teolojisi ve Tarihsel İsa Araştırmaları alanlarında araştırmalarda bulunmaktadır. Türkçe ve İngilizce yayımlanmış pek çok makalesi ve kitabı bulunan Aydın’ın çalışmalarına uluslararası ve ulusal kitap ve makalelerde sayısız atıf yapılmıştır.

prof.-dr.-mahmut-aydin.jpg

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.