YEDAŞ, BAFRA’NIN ENERJİ FOTOĞRAFINI MASAYA YATIRDI

YEDAŞ, BAFRA’NIN ENERJİ FOTOĞRAFINI MASAYA YATIRDI

Kırsalda enerji iyileştirmesi projelerine Ayvacık Ziraat Odası ile adım atan YEDAŞ, Bafra’nın enerji fotoğrafını çekti.

A+A-

Genel Müdür Türkoğlu, “Kaliteli ve kesintisiz enerji hizmeti alınmak isteniyor ise kaliteli ve kesintisiz tahsilat yapmak zorundayız” dedi. 
Samsun, Çorum, Ordu, Amasya ve Sinop illerinde tüm tüketicilere kaliteli ve kesintisiz hizmet ve elektrik enerjisi sunmayı amaç eden YEDAŞ, sorumluluk alanındaki beş ili adeta şantiyeye çevirerek, EPDK onaylı ve programlı yatırımlarını hızla yürütürken, kırsaldaki enerji iyileştirmesi projelerinin ikinci toplantısını Bafra’da yaptı. Daha önce Ayvacık Ziraat Odası’nın organizesinde 28 muhtar ile bir araya gelen YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, Bafra’daki toplantıyı da AK Parti’li Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra Ziraat Odası Başkanı Sait Karagöl ve İlçe ve çevre beldelerdeki köy ve mahalle muhtarlarıyla yaptı.
Bafra’nın adeta enerji fotoğrafını raporlar ve istatistik bilgilerle masaya yatıran Genel Müdür Türkoğlu, kentte kesintisiz ve kaliteli enerjiden yararlanan tüm müşteriler gibi kırsaldaki vatandaşın da yararlanması için bu toplantıları düzenlediklerini belirterek, şebeke yapısı 1986 yıllarına dayanan ve çoğu şebekeyi de köy sahiplerinin kendi imkanlarıyla yaptırdığından, o nedenle de sık sık arızaların yaşandığını öne sürdü. Köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, AK Parti’li Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra Ziraat Odası Başkanı Sait Karagöl’ün de katılımıyla, şirketlerinin yatırım programı ve bölgenin şebeke sorunlarını anlattı. Muhtarın sıkıntılarını dinleyerek karşılıklı istişare yapan Nurettin Türkoğlu, “Çözüm için buradayız. Kırsaldaki buluşmalarımız, diğer ilçelerde de devam edecek. İlk durağımız Ayvacık Ziraat Odası’nın organizesinde 28 muhtarla gerçekleştirildi. Şimdi Bafra’dayız. Her bölgeye kendi yapısına göre çözüm üreteceğiz. Ama sizlerin desteğini bekliyoruz” diye konuştu.

“TÜM TALEPLERİ ALIYORUZ”
Tarımsal sulamanın yoğun olduğu Bafra ilçesinde şebekenin oldukça yıpranmış halde olduğunu söyleyen YEDAŞ Genel Müdürü Türkoğlu, bölgede eksikliklerin fotoğraflandığını, bu toplantının amacının yatırım sözü vermek olmadığını sorunların çözümü için bir araya geldiklerini söyledi. Bu doğrultuda Bafra için proje başlattıklarını belirten Genel Müdür Türkoğlu, “Bafra’yı önceliklerimiz arasına almamızda iki neden var. Bafra’nın şebeke alt yapısı 1986’lı yıllara dayanıyor. Oldukça eskimiş ve yıpranmış bir durumda. Bafra’nın elektrik dağıtım şebekesinin yüzde 65’nin tarımsal amaçlı kullanılıyor. Bu çok önemli bir yüzde ancak bu yüzde ile tahsilat arasında büyük orantısızlık bulunuyor. Bafra’ya özel rehabilitasyon çalışmalarına başladık. Kaliteli ve kesintisiz enerji için kendi imkanlarınızla yaptırdığınız şebekeleriniz dahil, bu projeye içinde yer alacak. Önümüzdeki hafta boyunca taleplerinizi alacağız” şeklinde konuştu.

“BAFRA’NIN FOTOĞRAFINI ÇEKTİK”
Bafra’nın fotoğrafını çektiklerini ve şebekeyi gördüklerinde bu bölgenin iyileştirmede bir adım daha önde olması gerektiğine inandıklarını belirten Türkoğlu, şöyle devam etti: “Birinci öncelik şebeke de hem fikiriz. İkinci neden ise, bu bölgede kaliteli ve kesintisiz enerji hizmeti alınmak isteniyor ise, kaliteli ve kesintisiz tahsilat yapmak zorundayız. Sizlerde bunu bize doğru zamanda yapmalısınız. Geçen yılda da kasım ayına söz verildiği halde hala Bafra bölgesinde 3,5 milyon TL’lik bir alacağımız var. Sürekli büyüyen, tahsilat oranı yüksek ilçelere öncelik veriyoruz. Bafra ve çevredeki beldelerin köy muhtarlarından bizlere yardımcı olmalarını istiyoruz.”
Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ve Bafra Ziraat Odası Başkanı Sait Karagöl ise, YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu’na teşekkür ederek, tarımsal sulamada yaşanan sıkıntıların iyileştirmesi konusunda adımların atılmasının Bafra için önemli olduğunun altını çizdiler.

20130607aw000105_02.jpg20130607aw000105_03-(1).jpg20130607aw000105_03-(1).jpg20130607aw000105_04.jpg

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.