YAKAKENT BELEDİYESİ “SIFIR ATIK BELGESİ” ALMAYA LAYIK GÖRÜLDÜ

YAKAKENT BELEDİYESİ “SIFIR ATIK BELGESİ” ALMAYA LAYIK GÖRÜLDÜ

Yakakent Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ülke genelinde yürütülen "Sıfır Atık Belgesi" almaya hak kazandı.

A+A-

Yakakent  Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ülke genelinde yürütülen 'Sıfır Atık Projesi'ne verdiği destek ve yerine getirdiği yükümlülüklerinden dolayı "Sıfır Atık Belgesi" almaya hak kazandı.


Bu kapsamda 12/07/2019 tarihli ve 30829 sayılı Resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Sıfır Atık yönetmeliği’ ne uygun Sıfır Atık Sistemini kurduklarından dolayı  Yakakent Belediyesi “Sıfır Atık Belgesi” almaya layık görülmüştür.

İnsana, doğaya ve tüm canlılara saygılı çağdaş bir belediyecilik anlayışı çerçevesinde vatandaş ve çevre odaklı çalışmalarını sürdüren Yakakent Belediyesi, atıkların geri dönüşümü ve geri kazanımına verdiği önemle birlikte gerçekleştirdiği çalışmalar sonucunda tüm hizmet binalarımız ile şantiyelerimizi kapsayan “Sıfır Atık Belgesi”ni almaya hak kazanmıştır.

Çevrenin korunması, kirliliğin önlenmesi ile çevre sorunlarının çözümü konusunda çok hassas olduklarını ve “Sıfır Atık Projesi”ne ilk günden bu yana büyük destek verdiklerini belirten Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, “Çöplerin ayrıştırılması ve geri dönüştürülmesi, çevreyi koruma adına atılan en önemli adımlardan biridir.

Bu konudaki toplumsal hassasiyetin farkındayız. Hem personelimizin hem de hemşehrilerimizin çevre konusundaki duyarlı ve bilinçli tavrı, bizim de kararlılıkla bu konuyu takipçi olmamızda motivasyon kaynağı oluyor. Bu çalışmalarımız sonucunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen “Sıfır Atık Belgesi”ni almaya hak kazandık. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Doğamızı ve çevremizi koruyarak çevre kirliliğinin oluşmadan önlenmesi ve azaltılmasına yönelik bir yönetim anlayışı içerisinde misyonumuz “Temiz Yakakent, Temiz Çevre ve Temiz Nefes”. Çalışmalarımıza bu anlayışla devam edeceğiz.” dedi.

sifir-atik.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum