Vali Aksoy Bafra'da

Vali Aksoy Bafra'da

Bafra OSB Müteşebbis heyet toplantısı Vali Aksoy başkanlığında yapıldı

A+A-

Samsun Valisi Hüseyin Aksoy başkanlığında, Bafra Ticaret ve Sanayi Odasında (TSO), Bafra Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis heyet toplantısı yapıldı.    Toplantının sonunda bir açıklama yapan Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, "Gündemimizdeki maddeleri görüşerek karara bağladık. Bafra Organize Sanayi bölgemiz, bölgede yatırım yapmak isteyen sanayicilerimiz için önemli bir yatırım imkanı sunan organize sanayi bölgelerimizden birisidir. Samsun il merkezine olan yakınlığı, Bafra’nın içerisine olan yakınlığı ile yatırımcıların için cazip olan olabilecek, önemli imkanları sunan bir organize sanayi bölgemizdir.
 


Toplam 66 yatırım parseli bulunan organize sanayi bölgemizde, şuana kadar 16 firmaya tahsisler yapılmış, bunlardan 10 tanesi yatırımlarını gerçekleştirmiş, 2 tanesi inşaat aşamasında, 4’üde proje aşamasında bulunmaktadır. Organize Sanayi Bölgemizin mevcut yolunun Organize Sanayi Bölgesinin çalışmasına imkan verecek standartlarda olmadığını, daha önce yapmış olduğumuz toplantıda, orada yatırımları bulunan sanayici arkadaşlarımız, müteşebbis heyet üyesi arkadaşlarımız bize ifade etmişti.
 


Bu yolun genişletilmesi ve standart hale getirilmesi bakımından yürüttüğümüz çalışmalar çerçevesinde, yolun mevcut haliyle genişletilmesinin, gerek kamulaştırma işlemleri, gerekse genişletme olanakları bakımından, bir takım zorluklar ortaya çıkardığını ve alternatif arayışlar içerisine girmemizi bizlere gerektirdi.
 


Ne yapabiliriz konusunda Belediye Başkanımızla, Ticaret Sanayi Odası Başkanımızla, Kaymakam arkadaşımızla birlikte değerlendirmeler yaptık ve Kolay Beldesine giden yoldan bir köprüyle, Organize Sanayi Bölgemize geçit sağlandığında standart olması gereken boyutta bir yola organize sanayi bölgemizi kavuşturabileceğimiz konusunda fikir birliğine vardık.
 
Bu amaçta kaynak bulma adına ne yapabiliriz konusunu gündemimize aldık. Burada Kızılırmak nehri üzerine yapılacak olan köprünün maliyeti tabi ki çok yüksek, il özel idarenin, ticaret sanayi odasının ve belediyenin imkânlarını aşan rakamla karşımıza çıktı. Samsun İl Özel idaresi olarak, Kalkınma Bakanlığı ve Maliye Bakanlığımıza bu konuda, bize ödenek gönderilmesi hususunda talepte bulunduk.

Bu kapsamda yapmış olduğumuz müracaatı Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Suat Kılıç’a da ilettik. Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Suat Kılıç’ın gayretleri ve destekleriyle, bu yol ve köprü için 2,5 Milyon TL il Özel idaresine ödenek aktarıldı. Köprü projesini şuan il özel idaresindeki arkadaşlarımız hazırlıyorlar. Biz bu yıl içerisinde, Bafra OSB’nin yol sorununu çözecek, köprü çalışmasını başlatacağız” dedi.  

      Samsun’a kazandırma noktasında yapmış oldukları talebi takip ederek, sonuçlanma noktasında göstermiş olduğu gayretten dolayı Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’a teşekkür eden Samsun Valisi Hüseyin Aksoy,” Bu köprü ile Bafra OSB nitelikli, sağlıklı, daha rahat ulaşabilir bir yola ulaşmış olur” diye konuştu.  

      Bafra’da ova köylerle ilgili Kızılırmak nehri üzerinde ikinci bir köprü projenin olduğunu belirten Bafra ilçe Kaymakamı Ali Katırcı ise,” Bafra OSB müteşebbis heyet toplantısında belirttiğimiz köprü, sadece Bafra OSB yol sorunu çözümüyle ilgili bir projedir” şeklinde konuştu.  
 
        Müteşebbis heyet toplantısına; Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Bafra İlçe Kaymakamı Ali Katırcı, Bafra TSO Başkanı Recep Durgun, Bafra TSO Müteşebbis heyeti üyeleri, il Genel Meclis üyeleri ve Bafra OSB Müdürü Mustafa Reis, Bafra TSO Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.   

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.