Üyeler, Metin’le devam dedi

Üyeler, Metin’le devam dedi

Samsun İli Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği 2. Olağan Genel Kurulu Yapıldı.

A+A-


Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Toplantı Salonunda Gerçekleştirilen Genel Kurula,

 

İl Müdürü Kadir Güven,  Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Erdem,  Samsun Hoştayn Birliği Başkanı Mahmut Aydın, Samsun Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Aydoğdu, İlçe Tarım Müdürleri, Çeşitli daire amirleri ile çok sayıda yetiştirici katıldı.

Kongrenin açılış Konuşmasını yapan Samsun İli Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği Başkanı İsmail Metin, 2008 yılında kurdukları Birliğin her gecen gün etkin hale geldiğini, üyelerine ve Türk Hayvancılığına çok yararlı projelere imza attıklarını belirtti. Metin, “ Değerli arkadaşlar belki de gözle görünmeyen, elle tutulmayan bir şey yapamadık ama, İlimizde Manda yetiştiriciliğini var olduğunu kanıtlayıp nesli tükenmeye yüz tutan mandayı Bakanlığımızın hayvancılık destekleri arasına girmesini sağlayıp, yapılan hayvancılık desteklerinden yararlanmasını başardık. Ayrıca Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Erdem hocamızın liderliğinde ilimizde halk dilinde Anadolu mandası ıslah Projemizi başlatmış bulunuyoruz. Beş yıl sürecek çalışmalar sonucunda Projemiz tamamlandığında, Süt ve et verimi yüksek manda ırkı elde edilmiş olacağız.

Siz değerli üye arkadaşlarımdan ricam geleceğimiz için büyük önem taşıyan bu projemizin sağlıklı yürütülebilmesi adına maddi ve manevi desteklerinizi bekliyor, genel kurulumuzun Birliğimize hayırlı olmasını diliyor ve saygılar sunuyorum” diye konuştu. Daha sonra söz alan İl Müdürü Kadir Güven,  Samsun’da Birliklerin kâğıt üzerinde değil, realitede başarı sıralaması diğer bölgelere göre çok yüksek oluşu Tarım Bakanlığımızı da son derece mutlu ederken, bizleri de heyecanlandırmaktadır. Ülkemiz Manda varlığı sayısı açısından ilimiz ön sırada olması nedeniyle Manda yetiştiricileri Birliği çok önemli yer alması bakımından önem arz etmektedir. Güven, “ Bakanlık tarafından yetiştiricilere verilmek üzere süt verimi yüksek manda alım projesi imzalanarak 2012 yılı içersinde hayatiyet kazanacak” dedi.      

   Olağan Genel Kurulda mevcut başkan tek liste ile girerek 123 üyenin oyunu alarak yeniden Başkan seçildi. 

 Samsun İli Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği Yönetimi şu isimlerden Başkan İsmail Metin, Bşk. Yrd. Dursun Karabulut, Muhasip İsmail Şener,

Üyeler, Kurtbey Türk, Ali Çağlar, Atıf Ayaş ve Mahmut Karac oluştu, 

Vural Yeşilyurt /Bafra

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.