UMUT İÇİN TÜRKİYE SEFERBER OLDU

UMUT İÇİN TÜRKİYE SEFERBER OLDU

Merkez ilköğretim okulunun omurilik felçlileri derneğine destek amaçlı tekerlekli sandalye için kapak toplaması kapsamında başlattığı kampanya esnasında

A+A-

1. Sınıf öğrencisi 7 yaşındaki Umut ERDAL’ın abisininde tekerlekli sandalye ihtiyacının olduğu, Umut’unda abisi için kapak topladığının öğrenilmesi üzerine Umut’a destek amaçlı abisi doğuştan felçli abisi Cengiz han için Türkiye’den yardım yağdı.
 

Haberin basında yer almasının ardından aileye ulaşan İstanbul Şişli Belediye Başkanı Mustafa SARIGÜL tarafından Cengizhan’a akülü tekerlekli sandalye gönderildi. Teslimatı İstanbul Şişli Belediye B aşkan Yardımcısı Kahraman EROĞLU  Bizzat yaptı. Teslimat esnasında SARIGÜL’de telefonla aileyi arayarak her zaman yanlarında olacağını herhangi bi ihtiyaçları hususunda kendisine ulaşmalarını ve Cengizhan’a sadece tekerlekli sandalye değil ilerleyen dönemlerde ‘de her türlü ihtiyaçları konusunda yardımcı olacağını bildirdi.

Merkez ilköğretim müdür yardımcısı Abdullah AYDIN’a ulaşan,  İstanbul Fatih Belediye Başkanı Mustafa DEMİR tarafından’da akülü bir tekerlekli sandalye geldi. Yurtiçi kargo tarafından istanbuldan gönderilen kargo merkez ilköğretim okulu müdür yardımcısına teslim edildi. müdür yardımcısı İstanbul Fatih Belediyesi Mustafa DEMİR adına aileye 2. Tekerlekli sandalyeyi teslim etti.
Okul müdürüne gelen bir telefon sonucunda Romanya’da yaşayan bir iş adamı tarafından da omurilik felçlileri derneği aracılığı ile bir akülü tekerlekli sandalye geleceği bildirildi.
Teslimat esnasında kargo araçlarının okula ard arda gelmesi ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden kargo ile okula kapak yağdı.

Oytun IŞIK Beşiktaş/İSTANBUL  bir koli mavi kapak
Çerkezköy Organize sanaii yönetimi Çerkezköy/TEKİRDAĞ Bir koli mavi kapak.
Milli Piyango Ticaret Meslek Lisesi  EDİRNE  Bir koli mavi kapak
Edirne milli piyango T.M.L’nin  Okul öğrenci temsilcisi Sercan AKBUĞA’nın  arkadaşları adına kapaklarla birlikte Umut’a gönderdiği  mektupta dikkat çekti. Mektupta;
Ağabeyin Cengizhan için gösterdiğin çabanı basın ve Tv’lerden öğrendik. Senin gibi cefakar kardeşe okul arkadaşlarımızla destek vermek için topladığımız kapakları gönderiyoruz. Çalışmanın başarıya ulaşması dileğiyle gözlerinizden öper güzel bir yeni yıl dileriz.
                                                                                                                                Arkadaşlarım Adına
                                                                                                                                   sercan AKBUĞA
                                                                                                                             Okul Öğrenci Temsilcisi
                                                                                                                             Milli piyango TML. EDİRNE

(HARUN YAZICI)

dscn3012.jpg

dscn2948.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.