ÜLKÜ OCAKLARINDAN ÖĞRENCİLERE MESAJ

ÜLKÜ OCAKLARINDAN ÖĞRENCİLERE MESAJ

2012-2013 Eğitim öğretim yılı bugün itibariyle başlamış bulunuyor.

A+A-

 

Öncelikle anasınıfındaki miniklerimizden lise çağındaki gencimize kadar bütün öğrenci ve başımızın tacı öğretmenlerimize başarılı bir yıl diliyoruz. Yine okullarımızın açıldığı ilk haftanın “İlköğretim Haftası” olması sebebiyle bütün ilköğretim okulu öğrencileri ve öğretmenlerimizin ilköğretim haftalarını kutluyoruz.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve gençlerimizin iyi bir eğitim almaları, başarılı mutlu, vatanını milletini seven her anlamda iyi yetişmiş bireyler olarak topluma kazandırılmaları millet olarak hepimizin sorumluluğundadır. Bu noktada Ülkü Ocakları olarak bu yıl uygulamaya başlanan 4+4+4 zorunlu eğitim sisteminin iyice değerlendirilip millete anlatılmadan hayata geçirilmesinin birçok olumsuz sonucu olacağı kanaatindeyiz.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, milletin ve memleketin yararına olacak, milletin menfaati doğrultusunda yapılmış her türlü düzenlemeyi canı gönülden desteklemektedir. Ancak, hepimizin geleceğini ilgilendiren bir konuda, alelacele karar alınmasını doğru bulmuyoruz. Küçük bir müfredat değişikliğinde bile pilot okul uygulamasını hayata geçiren Millî Eğitim Bakanlığı, eğitim sistemini topyekün değiştiren bir sistemin nedense pilot uygulamasını dahi yapmamıştır. Bir oldu bittiye getirilen bu sistemde hem öğrencilerimiz hem de öğretmenlerimiz mağdur edilmiştir. Yeni sistemin içinde olumlu düzenlemeler olmuşsa bile, bunlar sistemin getirdiği olumsuzluklar arasında kaybolup gitmiştir. İlkokul çağının 60 aya çekilmesi, ortaokulun 5. Sınıftan başlaması, daha anadillerini tam olarak kavrayamamış yavrularımıza 2. Sınıftan itibaren yabancı dil konulması gibi başlıklar 4+4+4 değişikliğinin bizce olumsuz taraflarındandır.

Anlaşılıyor ki, Millî Eğitim Bakanlığı yörüğün kervanı yolda düzülür misali, getirdiği sistemin çatırdayan, aksayan yönlerini kervan yola düştükten sonra onaracak. Peki, sistemdeki aksamalardan dolayı mağdur olan çocuklarımızın vebalini kim üstlenecek? Umut ederiz ki, dedikleri gibi çağın ve milletimizin ihtiyaçlarına uygun bir değişiklik olur. Yoksa, daha önce denenip denenip tarihin çöp sepetine atılan eğitim sistemlerinden  4+4+4 değişikliğinin de bir farkı olmayacaktır. Tabi olan yine yavrularımıza ve kaş yapayım derken göz çıkaran bu uygulamalar için zayi edilen devletin imkan ve kaynaklarına olacaktır.

Yeni eğitim ve öğretim yılının bütün öğrenci, öğretmen ve velilerimize hayırlı olmasını diliyor, eğitim camiamızın İlköğretim Haftası’nı da kutluyoruz.

Bafra Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.