Türkiye rekoru

Türkiye rekoru

19 Mayıs Halk Eğitim Merkezinden Türkiye Rekoru

A+A-

19 Mayıs İlçesi Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü geçen yıl ki başarılarını bu seneye de taşıdı. Çevresinde çalışmalarıyla cazibe noktası olmayı stratejik planına koyan 19 Mayıs ilçesi Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, çeşitli branşlar da açtığı kurslarla başarıdan başarıya koşuyor. 


     Eylül ayından bu tarafa 47 branşta, 360 kurs açıldığını belirten kurum yetkilileri, söz konusu kurslara 6 bin 800 kursiyerin devam ettiğini belirttiler. 19 Mayıs Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Yiğit,” ilçe nüfusunun 25 bin civarında olduğu göz önünde alındığında, ilçe nüfusunun yüzde 27”sinin halen kurslara devam etmesi, il ve Türkiye düzeyinde bir başarıyı da beraberinde getirdi. Çalışma istatistikleri halen Türkiye genelinde 946 Halk Eğitimi Merkezi arasında 19 Mayıs Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün ilk sırada olduğunu gösteriyor” dedi.     


  Yetkililer; istihdama yönelik, Aşçılık, Tekstil, Cam Üfleme gibi kursların büyük ilgi gördüğünü, bu tür çalışmalara Samsun İŞ-KUR Müdürlüğünün de yoğun destek verdiğini, yakalanan bu başarıya başta 19 Mayıs İlçe Kaymakamlığı olmak üzere, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Belediyelerin, Muhtarlıkların, Okul Müdürlerinin, Sivil Toplum Kuruluşlarının koordineli çalışması, vatandaşın da ilgisinin sağlanmasıyla ulaşıldığını ifade ettiler.     


  19 Mayıs İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün ilgi çeken en son kurs faaliyeti ise; inşaat sektöründe çalışan elamanlara yönelik oldu. Söz konusu kurslara katılanlar 40 saatlik bir çalışmadan sonra ustalık yetki belgesi alacağı ve kurs çalışmalarının artarak devam edeceği bildirildi. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.