Tokat’ta Gizemli Piramit Benzeri Dağ Keşfedilmeyi Bekliyor

Tokat’ta Gizemli Piramit Benzeri Dağ Keşfedilmeyi Bekliyor

Tokat ile Turhal arasında yer alan ve bölge halkı tarafından "Kazova" olarak bilinen vadinin ortasında bulunan bir dağ, Mısır piramitlerine benzer görselliği ile dikkat çekiyor.

A+A-

Tokat ile Turhal arasında yer alan ve bölge halkı tarafından "Kazova" olarak bilinen vadinin ortasında bulunan bir dağ, Mısır piramitlerine benzer görselliği ile dikkat çekiyor. Düz vadide yükselen bu dağ, simetrik yapısı ve keskin hatları ile görenlerde büyük bir merak uyandırıyor.tokatta-gizemli-piramit-benzeri-dag-kesfedilmeyi-bekliyor3.jpg

Doğanın Sanat Eseri: Kazova Vadisi

Kazova vadisinin uçsuz bucaksız düzlüklerinden her noktadan görülebilen bu dağ, doğanın adeta bir sanat eseri gibi ortaya çıkardığı eşsiz bir manzara sunuyor. Bölge halkı, bu doğa harikasının keşfedilmesini ve turizme kazandırılmasını bekliyor. Vadinin ortasında yer alan bu dağ, doğa severler ve fotoğrafçılar için de eşsiz görsellik sunuyor.

Gizemli Dağ ve Yöre Halkının Beklentileri

Yöre halkından Aybike Gamze Gazioğlu, dağın uzmanlar tarafından incelenip turizme kazandırılmasını istediklerini belirtti. Gazioğlu, "Dünyanın birçok noktasında piramitler mevcuttur. En ünlü ve favori olan piramitler de Mısır’da bulunmaktadır. Biz şu an Tokat’tayız ve Tokat’ta da Mısır piramitlerine örnek olacak bir dağ bulunmaktadır. Daha önce Bosna’da da bulunan Türk piramitleri ve Çin’de bulunan piramitler de aslında piramitlerin biraz Türklerle alakalı olduğunu bizlere söylüyor" dedi.tokatta-gizemli-piramit-benzeri-dag-kesfedilmeyi-bekliyor-2.jpg

Turizm Potansiyeli

Gazioğlu sözlerine şöyle devam etti: "Tokat’ta Kazova bölgesinde hem farklı bitki türleriyle hem de kendine has yetiştirilen ürünlerin yanı sıra piramide benzer bir yapı bulunmaktadır. Hatta benzer demeyelim direkt onun piramit olduğunu söyleyelim. Burada bir yerleşim yeri de bulunmaktadır. Yerleşim yerinin tam tepesinde de piramit bulunmaktadır. Tokat ile Turhal arasında bulunan bu dağın eğer bir yapı ise uzmanlar tarafından incelenip bunun turizme kazandırılmasını bekliyoruz. Yöre halkı olarak bu dağın piramit olmasından şüpheleniyoruz. Gerçekten piramitse turizme kazandırılması ve Tokat’ta da böyle bir yapının ispatlanmasını talep ediyoruz."

Doğa Severler ve Fotoğrafçılar İçin Cennet

Bu benzersiz yapı, doğa severler ve fotoğrafçılar için de büyük bir çekim merkezi olma potansiyeline sahip. Bölgenin doğal güzellikleriyle birleşen bu gizemli dağ, Tokat’ın turizm potansiyelini artırabilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.