Tanju Arat: "Emekli Astsubaylara Verilen Sözler Yerine Getirilmeli"

Tanju Arat: "Emekli Astsubaylara Verilen Sözler Yerine Getirilmeli"

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Samsun Şubesi, 18. Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi. Başkan Tanju Arat ve yönetim kurulu üyelerinin güven tazelediği genel kurul, 110 delegenin katılımı ile yapıldı.

A+A-

TEMAD Samsun Şubesi 18. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Samsun Şubesi, 18. Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi. Başkan Tanju Arat ve yönetim kurulu üyelerinin güven tazelediği genel kurul, 110 delegenin katılımı ile yapıldı.

Başkan Tanju Arat'tan Emekli Astsubaylar İçin Çağrı

TEMAD Samsun Şube Başkanı Tanju Arat, görev dönemleri içinde gerçekleştirdikleri çalışmaları anlatarak, yeni dönemde de yönetim kurulu ile daha fazla çalışıp daha fazla hizmet üretme çabası içinde olacaklarını belirtti. Samsun'da üye sayılarını artırma gayretinde olduklarını ifade eden Arat, bu konuda tüm üyelerden destek beklediklerini söyledi ve emekli silah arkadaşlarının bu çatı altında bir araya gelmesi gerektiğine değindi.

Emekli Astsubaylara Verilen Sözler Tutulmalı

Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulları ile yapılan ilk toplantının ardından açıklamalarda bulunan TEMAD Samsun Şube Başkanı Tanju Arat, emekli astsubaylara verilen sözlerin henüz yerine getirilmediğini vurguladı. Arat, “Biz, gözünü budaktan esirgemeyen 7 gün 24 saat vatanımızın savunmasında karada, havada, denizde, Milli Savunma Bakanlığına bağlı Kara Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri, İçişleri Bakanlığına bağlı Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde cansiperane görev yapan emekli astsubaylarız. Ne yazık ki biz astsubaylara defalarca verilen sözler yerine getirilmedi. Her defasında, ‘emekli astsubayların makam ve görev tazminatı ile ilgili sorunlarını çözüyoruz' denilmesine karşılık henüz bir adım atılmadı. Yani sonuç olarak sorunumuz yıllardır çözülmedi. Bizlere verilen sözleri yerine getirmelerini bekliyoruz. Yüce Meclis'e astsubay hakları konusunda kanun önerisi geldiğinde ret oyu veren vekillerimiz, kanunu beğenmiyorsanız buyurunuz daha iyisini siz getiriniz” diye konuştu.

Yeni Yönetim ve Kurullar Belirlendi

Genel Kurulda yönetim Tanju Arat, Tahir Aysu, Ahmet Saçıkara, Sedat Tuncay, H. İbrahim Uysal, Fevzi Uludağ ve Sevilay Çayır isimlerinden oluşurken, Salim Sürmeli, Mustafa Tufan ve Emel Okutgen denetim kurulunda, Necmettin Koçyiğit, Şerif Uyar ve Arif Çıkla ise disiplin kurulunda yer aldı.

Samsun Haber: TEMAD Samsun Şubesi'nin Talepleri

Samsun Haber olarak, TEMAD Samsun Şubesi’nin emekli astsubaylar için yaptığı çağrıyı ve genel kurulda alınan kararları yakından takip ediyoruz. Emekli astsubayların haklarının korunması ve verilen sözlerin yerine getirilmesi konusunda yetkililere çağrıda bulunuyoruz. Bafra55.net olarak, Samsun ve çevresindeki gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.