Siyşad,Arif Nihat Asya için program yaptı

Siyşad,Arif Nihat Asya için program yaptı

07.01.2012 Cumartesi günü öğlenden sonra Sivas Yazarlar ve Şairler Derneği (SİYŞAD) Başkanı Sabiha SERİN ve dernek üyeleri,

A+A-

05-11 OCAK 2012 ARİF NİHAT ASYA ŞİİR ETKİNLİKLERİ VE ŞİİR YORUMCULARI HAFTASI kapsamında  şairler, şiir sever konuklar ile toplanarak Bayrak Şairi Arif Nihat Asya’nın 37.ölüm yıldönümü anısına BAYRAK ŞAİRİ ARİF NİHAT ASYA konulu şiir dinletisinde dernek binalarında  bir araya geldiler.

  Her Cumartesi dernek binalarında  gerçekleştirdikleri şiir dinletileri bu hafta da devam etti. Bu haftaki Şiir dinletilerinde ilkönce Arif Nihat Asya’nın özgeçmişi okundu. Daha sonra  Sivas Yazarlar ve Şairler Derneği (SİYŞAD) Başkanı Sabiha SERİN açılış konuşmasını yaptıktan sonra Arif Nihat Asya’nın '' BAYRAK'' adlı şiirini okudu. Ardından ŞÜSİYAD Başkanı Şair Yazar Hikmet Okuyar'a ait '' BAYRAK ŞAİRİ ARİF NİHAT ASYA'' adlı şiiri ise SİYŞAD Başkan Yardımcısı Bekir ALİM okudu. Etkinlik  Sivas Yazarlar ve Şairler Derneği üyesi   şairlerinin  kendi yazdıkları BAYRAK konulu şiirlerini coşkuyla okumaları ile devam etti.

   Samsun -Bafra’dan kızını ziyaret nedeni ile Sivas’a gelen yazar,şair,gazeteci Oktay ZERRİN’de etkinliğe konuk şair olarak katıldı ve BAYRAK konulu şiirini okudu. Sivas yöre sanatçılarımızdan  Şair Bestekar Sadi MERT sazı ile, Sanatçı Fatma MERT güzel sesi ile söylediği  türkülerle  programa renk kattılar.

  

    Sivas Yazarlar ve Şairler Derneği (SİYŞAD) Başkanı Sabiha Serin yaptığı konuşmasında:  “ Bugün Sivas Yazarlar ve Şairler Derneği  (SİYŞAD)  Dernek binamızda Bayrak Şairi Arif Nihat Asya’nın 37.Ölüm Yıldönümünü andık ve onun BAYRAK adlı ve diğer  şiirlerini, ayrıca dernek üyelerimiz yazdıkları  BAYRAK Konulu şiirlerini coşku ile okudular.     Edebiyatımızda “Bayrak” şairi olarak tanınan Arif Nihat Asya, Bayrak adlı  şiirini Adana’nın kurtuluş günü olan  5 Ocak heyecanı ile yazmıştır. Bugün ki etkinliğimiz   Arif Nihat Asya haftası nedeniyle  Okul  ziyaretlerimiz ile devam edecektir.

     Arif Nihat Asya  sonsuza kadar yazdığı birbirinden değerli eserleri ve BAYRAK şiirleri ile kalbimizde yaşayacaktır. Mekânı cennet olsun. Nur içinde yatsın” dedi. 

             SABİHA SERİN

Sivas Yazarlar ve Şairler Derneği (SİYŞAD) Başkanı

haber:Oktay ZERRİN(sivas)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.