Sinop bürokrasisi üniversitede buluştu

Sinop bürokrasisi üniversitede buluştu

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan’ın ev sahipliğinde, Sinop Bürokrasisi kahvaltıda bir araya geldi.

A+A-

Sinop İl protokolü ile ilişkilerin sağlamlaştırılması ve son dönemle ilgili görüşlerin paylaşılması maksadıyla gerçekleştirilen kahvaltıda, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan, konuklara davete katılımlarından dolayı teşekkür etti. Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan, kahvaltı sonrasında yaptığı konuşmada, “Biz Üniversitemizde evrensel bilim ilkelerinin hayat bulduğu, çağdaş yönetim kurallarının uygulandığı, ayrımcı yaklaşımların değil, çalışma huzurunun var olduğu, eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerinin dengeli olarak yürütüldüğü, bilgi ve hizmet üreterek toplumun geleceğinin şekillendirildiği bir ortam arzulamaktayız. Bölgemizdeki temel dinamikleri harekete geçirmek için çaba sarf ediyoruz. Bölgemize ve toplumumuza karşı sorumluluk için de hareket etmekteyiz. Bundan dolayı üniversitemizde bürokratlarla ve halkla bütünleşmek için değişik etkinlikler yapıyoruz. Üniversiteler kurulduğu şehre yük olmayan oralara yön gösteren, şehrin lokomotifi olan, yeni projelerle katma değer katan kurumlar olmalıdır. Sinop Üniversitesi olarak, öğrenci merkezli eğitim anlayışına sahibiz. Bizler, Sinop Üniversitesine bir yandan ekonomik katkı sağlarken diğer yandan eğitim alanında da katma değer sağlamaktayız” dedi.

        Değişik üniversitelerden akademisyenlerin artık Sinop Üniversitesine gelmekte olduğunu ve eğitim sürecine katkı sağladıklarını belirten Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan, Sinop Üniversitesi olarak 4 bin 500 öğrencisi, 6 adet fakültesi, 4 adet Meslek Yüksek Okulu olan bir üniversite haline geldiğimizi ifade etti.

 Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan,“Bizler bürokrat olarak Kampüs yerleşkesi için çabalar sarf ediyoruz. Ancak Sinop’taki sivil toplum örgütlerinden ve Sinop halkından destek bekliyoruz. Şehrimize gelen öğrenciler için daha yaşanılabilir mekanlar hazırlamak, akademisyenlerimiz için fiziki ortamların iyileştirmek için çaba sarf ediyoruz. Bu çalışmalarımızı yaparken sürekli bizlere destek veren Valimize ve sizlere çok teşekkür ediyorum” diye sözlerini tamamladı.

         Sinop Valisi Dr. Ahmet Cengiz ise,”Rektörümüz göreve geldiği günden beri Sinop’taki bürokratları değişik vesilelerle bir araya getirmektedir. Birlikten kuvvet doğar. Burada gördüğüm bu birlik ve beraberlik Sinop’ta daha güzel şeylerin olacağının habercisidir. Sinop ilimiz ağırlıklı olarak iki sektörde geleceğini parlak görmektedir. Bu sektörler, eğitim ve turizmdir. Bundan dolayı, Sinop halkının Üniversiteden beklentisi çok yüksektir. 2007 yılında tabela değişsede şehrimizde üniversite bilinci çok eskilere dayanmaktadır ve temeli sağlamdır. Üniversiteyi sadece maddi açıdan kaynak getiren bir kurum olarak görmüyoruz. Üniversiteler şehirleri dönüştüren kurumlardır. Bizim üniversitemizde şehrimizi dönüştürmektedir. Ülkenin değişik bölgelerinden gelen öğrenciler bölgeler arasındaki kültürel farklılıkları öğrenmekte, bu sayede memleketimizin birliğine bütünlüğüne de hizmet etmektedir. Biz batısıyla doğusuyla, Egesiyle, Ak deniziyle bir bütünüz.” dedi.

          Her platformda Üniversite’nin sorunlarının özellikle yerleşke yerinin çözümü konusunda Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan’a  destek verdiklerini ifade eden Sinop Valisi Dr. Ahmet Cengiz,“Bu konuda Sinop içinden ve dışından herkesi destek vermeye davet ediyoruz” sözüyle konuşmasını tamamladı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.