SIKINTILARIMIZI DİNLEYEN YOK

SIKINTILARIMIZI DİNLEYEN YOK

Kapalı çarşı alış veriş merkezi esnafları sıkıntılarımızı belediye dinlesin, çözüm yolu bulsun!

A+A-

 

Bafra’da 20 yıllık kapalı çarşı esnafları yetkililere çağrıda bulunarak bulunduğumuz yer bize uygun başka yerlere taşınmamız esnaf arkadaşlar için perişan bir hal olur dediler.

Uzun yıllar Bafra’da esnaf olarak iş yeri işlettiğini belirten Kapalı Çarşı Alış veriş merkezi dernek başkanı Ali Elagöz,” Esnaf arkadaşlarımızın hiçbir toptancıya kuruş borcu yoktur.Kapalı çarşı  esnafları  Bafra belediyesine olan borçları için yapılandırma, taksitli ödeme  yapılmasını belediye başkanımızdan istiyoruz”dedi.

Elagöz,” kapalı çarşı esnafları olarak eski adımız Rus pazarı idi yeni meydanın yapıldığı yerdeydik. Yirmi yıldan beri Bafra’da hizmet vermekteyiz, bir kuruluşumuz var, derneğimiz var.  Eski belediye başkanı Şükrü neiş  ile görüştüğümüzde bu alanı bizlere uygun gördüler. Alpaslan Türkeş parkının yanı Emniyet müdürlüğünün arka tarafı,    Projeyi çizdiler beğendik esnaf arkadaşlarımızla toplandık bu yere geçtik resmi bir açılışımız oldu.

KAPALI ÇARŞI ESNAFININ  VERESİYESİ VARDIR

 Esnafın yer değiştirmesi uygun olmuyor müşterileri dağılıyor,  büyük alış veriş merkezlerinde kimse veresiye alamaz ama kapalı çarşıda veresiyemiz vardır. Mutlaka Bafralı hemşerilerimizin işini görürüz, çekimiz senedimiz olmaz Müşterilerimize güveniriz. Hiç kimseye parasını ödemediğinden dolayı icra takibi göndermeyiz. Eski belediye başkanımız şükrü neiş’e minnatarız kapalı çarşı esnaflarına böyle bir yer kazandırdı. Elli esnaf ona şükranlarını iletiyor. İlk başta müşteri tutamadık şu anda eski yerden buraya taşındığımızda bazı arkadaşlarımız fire verdi. Şimdi ise başka bir yere taşındığımızda yine arkadaşlardan fire verenler olacak bu adamlar batacak göreve başladığımızda belediye başkanı Zihni Şahin ile görüşme yaptık. Bu esnasında Belediye başkanımız bize,” Buranın geçici olarak size yapıldı kalıcı bir yer arıyoruz” dedi.

Ben de kendilerine başkanım”, Esnaflar olarak buraya geleli üç yıl oluyor, taşınmayla üç beş esnafımızı kaybettik şu anda taşınırsak halimiz perişan olur” dedim. Onuruyla gururuyla mücadele eden esnaf arkadaşlarımız var. Burada Samsun ve Karadeniz piyasasında Kapalı çarşı esnaf arkadaşlarımın hiçbir toptancıya borcu yoktur. Tanıdığımız kişileri buraya yönlendirerek alış veriş yapmasını sağlıyoruz. Yeni yeni toparlanmaya başladık, burada eğer birde taşınma olayı olursa vay halimize esnaf arkadaşlarımız perişan olur”dedim.

 ODA BAŞKANLARI NE İŞ YAPAR

 

Kapalı çarşı alış veriş merkezi derneği başkanı Ali Elagöz,”Devletimiz torba yasası çıkardı, Vergileri taksitlendirdi. Buradaki insanlar ödemelerini takside bağladı, yapılandırmaya gitti bu arkadaşlarımız geçimlerini buradan sağlıyor. Çocuklarını okutuyorlar, her şey rayında giderken bu esnaf perişan olur.

 

TAŞINIRSAK EN UYGUN YER OTOGARIN OLDUĞU YER

Hiçbir belediye yetkilisi fikrimizi kimse almadı. Bizim için en uygun yer terminalin şehir dışına çıkarsa orada düzenleme olursa buradaki esnaf oraya yerleştirilebilinir. Müşterilerimiz o bölgede ağırlıklı olduğu için esnaflar olarak uygun bir yer. Bizim belediyeye borçlarımız var taksite bağlanırsa kolay öderiz arkadaşlarımız kapalı çarşı yerlerine geçerken kendilerinin belirli masrafları oldu. Belediyeye olan borcumuz var ama taksit imkânı sağlansın arkadaşlarımız kolaylıkla borçlarını ödesin”şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.