SENE BAŞI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

SENE BAŞI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Samsun’un Bafra ilçesinde “2019 Samsun Eğitim Vizyonu Projesi” kapsamında sene başı değerlendirme toplantısı düzenlendi.

A+A-

Toplantıya Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Mustafa Cora, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tahsin Nas, Şube Müdürleri, İl Eğitim Denetmenleri Başkanı Nihat Çelikezer, Alaçam, Bafra, 19 Mayıs ve Yakakent İlçe Milli Eğitim Müdürleri, şube müdürleri ve bu ilçelerde görev yapan okul müdürleri ile okul idarecileri katıldı.
Ana Kız Okuldayız Projesi’nin ağustos ayı itibarıyla sonlandığını söyleyen İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tahsin Nas, “Bizim hedefimiz projedeki rakamları hedefleri yakalamak değil, bütün okumaz yazmaz vatandaşlarımızı okuryazar hale getirene kadar bu çalışmaları devam ettirmektir. Samsun’da 2008 yılı verilerine göre 103 bin vatandaşımız okumaz yazmazdı. 2010 Ağustos ayına kadar bu rakam 65 bin kişi okuryazar hale getirildi” dedi.
2008 yılında başlayıp 2010 yılı Ağustos ayında sona eren proje kapsamında yapılan değerlendirmede Samsun’un Türkiye’de 81 il arasında 17. sırada yer aldığı söyleyen Nas, “Bizim hedefimiz projenin sona ermesi değil, Samsun genelinde okumaz yazmaz bir vatandaşımız kalmayacak şekilde faaliyetlerimize devam etmektir” diye konuştu.
Sorumluluk bilincinin çok önemli olduğunu söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Mustafa Cora ise, “Bir işi üstlenip gereğini yapmak, hakkıyla yerine getirmek, hakkını vermek çok önemli. Sorun üreten, her zaman mazeret üretenleri değil, bu insanların sorunlarını, meselelerini çözenleri bu millet yad ediyor. Onun için her zaman sorun üreten değil, sorun çözen olalım. Bizim mesleğimiz hem zor hem de sorumluluk isteyen kutsal bir görev” şeklinde konuştu.
Toplantıda, 2012-2013 eğitim -öğretim yılı hedefleri, 2019 Samsun Eğitim Vizyonu Projesi, Okullar Hayat Olsun Projesi, okuma yazma kursları, devam ve devamsızlık, öğretmenlerin atanma ve yer değiştirmelerine ilişkin işlemler, norm kadro güncellemeleri konularında katılımcılara bilgiler verildi.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.