Samsun'un Canik Belediyesi Sıfır Atık Kültürünü Geliştiriyor

Samsun'un Canik Belediyesi Sıfır Atık Kültürünü Geliştiriyor

Samsun'un Canik Belediyesi, ilçede hayata geçirdiği projelerle sıfır atık kültürünü kazandıran, doğa ve çevre dostu nesiller yetiştirmeyi sürdürüyor.

A+A-

Samsun Haber: Samsun'un Canik Belediyesi, ilçede hayata geçirdiği projelerle sıfır atık kültürünü kazandıran, doğa ve çevre dostu nesiller yetiştirmeyi sürdürüyor. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Çocuklarımızı sıfır atık kültürüne sahip bireyler olarak yetiştiriyoruz” dedi.

Samsun haberlerine göre, Canik Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan ve çocuklar ile gençlerin ilgiyle ziyaret ettiği Canik Sıfır Atık Köyü'nde eğitimler yoğun bir şekilde devam ediyor. Sıfır atık, geri dönüşüm, küresel iklim değişikliği, enerji verimliliği ve doğal kaynakların korunması konularında öğrencilere eğitim verilen Canik Sıfır Atık Köyü'nde yer alan, hurda atıklardan üretilen sanat eserleri ziyaretçilerden büyük beğeni topluyor. Burada eğitici ve eğlenceli aktivitelerle bir araya gelen öğrenciler, geri dönüştürülebilir atıklardan yapılan oyun alanlarında doyasıya eğleniyor.

Başkan İbrahim Sandıkçı, Canik Sıfır Atık Köyü'nde öğrencilerle birlikte her yaştan vatandaşı ağırlamaya devam ettiklerini belirterek, “Öğrencilerimizi açık ve kapalı derslik alanlarında sıfır atık ve küresel iklim değişikliği konuları başta olmak üzere eğitimler, eğitici ve eğlenceli aktivitelerle buluşturuyoruz. Öğrencilerimiz burada yer alan sera alanlarında mevsim şartlarına göre ürün yetiştiriyor. Kompost alanında ise atıkların doğal gübreye dönüşüm sürecine şahitlik ediyorlar. Çocuklarımızı sıfır atık kültürüne sahip bireyler olarak yetiştiriyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimiz başta olmak üzere her yaş grubundan vatandaşımız Canik Sıfır Atık Köyümüzü ilgiyle ziyaret ediyor. İlçemize kazandırdığımız projelerle sıfır atık kültürünü bir hayat prensibi haline getiren, doğaya ve çevreye saygılı nesiller yetiştirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Samsun haberlerinden alınan bilgilere göre, Canik Belediyesi'nin bu tür projeleri, doğa ve çevre bilincini artırarak sürdürülebilir bir gelecek için önemli adımlar atıyor.

oğaya ve çevreye saygılı nesiller yetiştirmeye devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Samsun'un Canik Belediyesi Sıfır Atık Kültürünü GeliştiriyorSamsun'un Canik Belediyesi Sıfır Atık Kültürünü Geliştiriyor

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.