Samsunlu İş adamlarından Kardeş Aile Projesi

Samsunlu İş adamlarından Kardeş Aile Projesi

 SAYSİAD girişimiyle başlatılan "Kardeş Aile Projesi" kapsamında, her iki şehrin Valilik kayıtlarında yer alan, her bir şehirde maddi desteğe muhtaç yüzer aileye aylık maddi yardım sağlanması hedefleniyor..

A+A-

 Ataköy Marina'da Uluhan Grup'un sponsorluğunda düzenlenen buluşmada, Samsunlu Yönetici, Sanayici ve İş Adamları Derneği SAYSİAD, "Kardeş Aile Projesi"ni katılımcılarla paylaştı.

 Katılımın yoğun olduğu buluşmada, hayata geçirilen "Kardeş Aile Projesi"ni tanıtımında, Hayvancılık ve Gıda Bakanı Bakan Mehdi Eker, Bayındırlık ve İskan Bakanı Samsun Milletvekili Mustafa Demir, Milletvekili Oya Eronat, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, İstanbul İl özel idaresi genel sekreteri, Samsunlu Yönetici ve İş Adamları Derneği (SAYSİAD) Genel Başkanı Helim Kurt, yönetim kurulu üyeleri, Av.Ayşe Üstünel, Hacer Aktürk, Nail Önder, İsmail Ceylan, Adem Balcı, Aygül Şimşir, Avni Köse, Namık Koni, Aydın Dursun, Tuncay Hancı,  Astoria,Juki, Aştaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve SADEF Genel Başkanı  H.Kaya Aşçı ve bir çok işadamı katıldı.  Gecede bir konuşma yapan Bakan Eker, farklılıkların değişiklik değil, kardeşlik ve güzellik getireceğini belirterek, bunun en güzel örneğinin Diyarbakır ve Samsun'un kardeş şehir ve kardeş aile projesiyle olmasında görüldüğünü ifade etti. Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, bu kardeşlik projesinin her iki ilde de çığ gibi büyüyeceğine inandığını belirterek, kardeşliğin birliğin her olumsuzlukta daha iyi şartlarda oluşum sağlayacağını belirtti. Milletvekili Oya Eronat ve İstanbul Valisi  H.Avni Mutlu da söz alarak böyle anlamlı bir projeye ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.  

SAYSİYAD Genel Başkanı Helim Kurt, Samsun ve Diyarbakır'dan projeye destek sağlayan ailelerin kardeş bir ailesi olacak ve ihtiyaç sahibi ailelerle sürekli iletişim içinde bulunulacak. Geleneğimizde geniş yer tutan yardımlaşma, dayanışma duygusunun projeye büyük destek sağlayacağına inandığını belirten Helim Kurt, vatandaşlar olarak devletin olduğu kadar iş adamlarının da üstüne düşen sosyal görevler olduğunu, sosyal sorumluluk anlamında ihiyaç sahibi ailelere her türlü desteğin sağlanması için  faaliyet göstereceklerini vurguladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.