SAMSUNDA ETİK GÜNÜ PANELİ

SAMSUN'DA ETİK GÜNÜ PANELİ

İlkadım Kaymakamlığı tarafından “25 Mayıs Etik Günü” dolayısıyla panel düzenlendi.

A+A-

İlkadım Kız Teknik Öğretim ve Olgunlaşma Enstitüsü Çok Amaçlı Salonu'nda düzenlenen panele konuşmacı olarak, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Ünal, Bafra Şevket Aşçı Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Tapramaz, İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Cafer Sadık Yaran ve Prof. Dr. Hüseyin Peker katıldı. 
Panelde konuşma yapan İlkadım Kaymakamı Zafer Orhan, “25 Mayıs 2004 yılında TBMM’de hayatiyet kazanan 5176 sayılı Kanun ile Kamu Görevlileri Etik Grubu oluşturuldu. Kamu Görevlileri Etik Grubu yüksek bir kurumdur. Yaptığı bir toplantısında 2008 yılından itibaren 25 Mayıs'ın ‘Etik Günü’ olarak ve bunu müteakip haftanın da ‘Etik Haftası’ olarak kutlanmasına kara verildi. Bireyin toplumu bütün yönleriyle kuşatan etik kavramını, etik kültürünü toplumla kaynaştırmak, toplumla kucaklaştırma, toplumda etik kültürünün yaygınlaştırmasını sağlamak amacıyla böyle bir karar alındı. Bu karar çerçevesinde bizler birkaç yıldan beri İlkadım İlçesi Etik Kurulu olarak konferanslar, paneller ve bunun yanı sıra küçük faaliyetler icra etmeye çalışıyoruz. Bu yıl da bir çalışma yapma isteğimizi OMÜ Rektörlüğü'ne ilettiğimizde, İlahiyat Fakültesi Rektörlüğü bizlere kucak açtı. ‘Bu günü güzel bir panelle kutlayalım’ diye bize öneride bulundular. Biz de seve seve kabul ettik. OMÜ'nün değerli öğretim görevlilerine teşekkür ediyorum. Bu güzel çalışmanın hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
Prof. Dr. Cafer Sadık Yaran "İnsan ve Ahlak, Değişen Dünyada Değişmeyen değerler", Prof. Dr. Hüseyin Peker "Sosyal Hayatta Etik", Prof. Dr. Recep Tapramaz "İş Etiği" konularında sunum yaptılar. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.