Samsun Ülkü Ocaklarından Açıklama

Samsun Ülkü Ocaklarından Açıklama

Değerli Bafralı Hemşerilerim

A+A-

 

Bilindiği üzere, Bafra İlçe Temsilciliğimiz 7 Temmuz 2012 Cumartesi Günü, kapılarını uzun bir aranın ardından tekrar açmış ve Hakan Eroğlu bu hususta görevlendirilmiştir.Bu görevlendirmenin akabinde yürütülen tartışmalarda, bu görevlendirmenin kim tarafından yapıldığı şeklinde sorular türetilerek Bafra'da ülkücü camianın aklı karıştırılmaya çalışılmakta ve Hakan Eroğlu'nun ülkücü geçmişe sahip olmadığı biçiminde mesnetsiz iddialarla zihinlerde hastalıklı düşünceler oluşturulmaya gayret gösterilmektedir. Ayrıca, ülkücü hareketi ileriye taşıyabilme gayesi ile yola çıkan arkadaşlarımıza Bafra'nın karşı olduğu şeklinde bir algı oluşturulmak istenmektedir.

Menşei belirsiz ancak gayesi ayan beyan ortada olan bu iddialarla kaybedecek zamanımız bulunmamaktadır. Zira, bizim üzerimize düşen, Bafra'da ülkücü hareketi layık olduğu noktaya getirmek için durmaksızın çalışmaktır.Yine de açıklamakta fayda görüyorum: Ülkü Ocakları, Genel Merkezi Ankara'da bulunan bir Eğitim ve Kültür Vakfı'dır. Bizler de Genel Merkezimize bağlı bulunmakta ve yalnızca Genel Merkezimizden talimat almaktayız. Bunun dışındaki durumlarda bağımsız karar alma iradesine sahibiz. Bafra İlçe Temsilciliğimiz noktasındaki görevlendirmede de Genel Merkezimizin izni ve bilgisi dâhilinde, bizlerin kararı neticesinde şekillenmiştir. Herhangi bir siyasî müdahâle söz konusu olmamakla birlikte, Bafra'da istişare mekanizmaları devreye sokulmuştur.

Değerli Bafralı Hemşerilerim;

Göreve geldiğim günlerde kapalı vaziyette bulunan Bafra İlçe Temsilciliğimizi açacağımıza dâir verdiğim sözü tuttuğumu hatırlatmak isterim. Sıra, Bafra için değer üretmekte...Bu doğrultuda, enerjimizi iç dinamiklerimize harcamak yerine, bu hareket için fikir ve proje üretmeyi tüm ülküdaşlarıma tavsiye ediyorum. Bafra'da herkesin hayalini kurduğu, eğitime odaklanmış, geleceğe yön verecek ülkücülerin yetiştiği bir Ülkü Ocakları'nı tesis etmek için hepimiz çalışmalıyız. Bafra'nın yeniden o eski günlerine dönmesi tek düşüncemiz olmalıdır. Bu kutlu yolda, herkesin katkısı ve eleştirisi bizim için son derece önemlidir.Son olarak belirtmek isterim ki; Bafra'da ülküdaşlarımızın arasına ekilmek istenen nifak tohumlarını sabrımız ve  tahammülümüz ile kısa sürede çürüterek, yerlerine zemininde ülküdaşlık hukuku bulunan sağlam bağlar tesis edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.Bafralı hemşerilerimin bilgilerine sunarım. Saygı ve muhabbetlerimle...

Mehmet Batuhan ÖRS

 

Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.