SAMGİAD 3. GELENEKSEL İŞ YEMEĞİ

SAMGİAD 3. GELENEKSEL İŞ YEMEĞİ

SAMGİAD Başkanı Levent Özden, derneğin geleneksel iş yemeğinde Samsun'da 8 köy okulunda ihtiyaç sahibi 904 öğrenciye eğitici ve öğretici tatil kitabı hediye ettiler.

A+A-


SAMGİAD Ocak ayı geleneksel iş yemeği toplantısı Samsun Yelken Kulüp'te gerçekleşti. Yemekte Samsun Genç İşadamları Derneği Başkanı Levent Özden, yarı yıl tatili öncesinde Samsun'un bazı ilçelerinde 8 köy okulunda 904 öğrenciye tatil kitabı hediye edeceklerini belirtti.

Yemekte SAMGİAD'ın faaliyetleri hakkında bir konuşma yapan SAMGİAD Başkanı Levent Özden, bir aylık faaliyetlerle ilgili bilgi verdi. 2013 yılı içinde üç aylık yapacakları çalışmalar hakkında bilgi veren Levent Özden, çok önem verdikleri 'Tatil Kitabı' eğitim projesini hayata geçireceklerini ifade etti. Projenin detayları hakkında bilgi veren Özden şunları söyledi;

"Bildiğiniz gibi bir toplumun gelişmişlik düzeyi eğitim düzeyini gösterir. Bilimde, ekonomide, kültürde bir adım öne geçmek isteyen toplumlar mutlaka bireylerinin eğitime ulaşmasını sağlamalıdır. Eğitimli iş gücüne ve vatandaşlara sahip ülkeler, gelişmişlik düzeyi bakımından üst sıralarda yer alabilir. Bu bilinç ve vizyonla SAMGİAD Kadın Üyeler Komisyonu ve yönetim kurulu olarak ihtiyaç sahibi öğrenciler için 'Tatil Kitabı' adlı bir eğitim projesi hazırladık. Samsun'daki ihtiyaç sahibi öğrencilere tatil kitabı hediye etmek istedik. Bu konuyla ilgili girişimlerimizi yaptık. Milli Eğitim Müdürlüğü'nden de destek aldık. Tespit ettiğimiz okullarda 904 öğrenciye MEB onaylı eğitici ve öğretici tatil kitabı hediye edeceğiz. Bu kitapları tatil öncesi öğrencilere ulaştıracağız. Bu projeyi çok önemsiyoruz"

Özden ayrıca şubat ayı içinde aile içi şirketlerde kurumsallaşma konulu bir konferans düzenleyeceklerini belirterek, "Bu konuyu son derece önemsiyoruz. Çünkü bir çoğumuzun aile şirketi var. Şirketlerimizin geleceği konusundaki anahtar sözcük kurumsallaşmak" dedi.

Ardından derneğe katılan Ensar Murzioğlu ve Onur Öztekin'e SAMGİAD Başkan Yardımcıları Köksal Bulut ve Oğuzhan Serinkaya tarafından katılım belgeleri takdim edildi.

Daha sonra Toplum Gönüllüleri Vakfı İğne Deliği Gençlik Merkezi temsilcileri yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yemekte SAMGİAD önceki dönem başkanı Özgür Uyanık sahibi olduğu 'decofree' firmasını dernek üyelerine ve davetlilere tanıttı.

Yemek hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.