PTT’DE E-TELGRAF DÖNEMİ BAŞLADI

PTT’DE E-TELGRAF DÖNEMİ BAŞLADI

Samsun PTT Baş Müdürü Adnan Sert, internet üzerinden kullanıcıların telgraf gönderebilmesi için E-Telgraf sistemini faaliyete geçirdiklerini belirtti.

A+A-

e-Telgraf projesi ile artık telefonun yanı sıra internet üzerinden de tebrik, kutlama türü mesajların telgraf ile gönderilebileceğini belirten Samsun PTT Baş Müdürü Adnan Sert, “e-Telgraf hizmeti 81 il, 670 ilçe, 51 belde ve köyde faaliyet gösteren PTT Merkez Müdürlüğünde hizmete girmiştir. Kabulden teslimine kadar her aşaması bilgisayar ortamında takip edilebilmekle birlikte kayıt altına da alınmak suretiyle hizmet sunulmaktadır. Kabul esnasında kelime sayımı, otomasyon sisteminde yapılmakta olduğundan eskiye oranla daha uygun ve süratlidir” dedi.
Telgraf hizmetinde yeniliklerin süreceğini ifade eden Sert, “Bu çerçevede internet kullanan müşterilerimize yeni olarak www.ptt.gov.tr kurumsal sayfamızdan gerekli bölümler doldurularak telgraf gönderme imkanını sunmaktayız. Bu telgrafın ücreti ise gönderme sırasında kredi kartından tahsil edilebilmesi için ayrılan yerlere gerekli bilgilerin girilmesi ile sağlanacaktır. Telgrafın içerik açısından kimlik tespitini gerektirip gerektirmediği yönünden incelenmesini takiben onay verilerek varış merkezine ulaşacak, varış yerinde dağıtım görevlileri tarafından belirtilen adrese teslimi sağlanacaktır. Telgrafın içerik açısından kimlik tespitini gerektirmesi durumunda göndericisi e-mail yoluyla internet üzerinden kabul edilememe nedeni hakkında bilgilendirilecek ve PTT iş yerlerimizden kabul yapılabilmesi için iş yerimize davet edilecek, kabul edilemeyen telgrafın ücretinin ise iade işlemi yapılacaktır” diye konuştu.
Müşterilerine internet üzerinden telgraf göndermede kolaylık sağlamak için e-telgraf abonelik hizmetine de başladıklarının altını çizen Sert, “Herhangi bir PTT iş yerinde ‘e-Telgraf Abonelik Sözleşmesi’ imzalayarak abone olunması halinde gerekli belgelerdeki abonelik bilgileri ile gerçek veya tüzel kişiler olarak sistemimize tanımlanmakta, abonemizin tüm telgrafları iş yerimize gelinmesine gerek kalmadan evinizden veya iş yerinizden internet üzerinden kabul edilmektedir. Ücreti de kredi kartından ödemenin yanı sıra posta çeki hesabından tahsil edilmesi alternatifi de sunulmaktadır” şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.