Pakun, Fortune 500 Türkiye Listesine Girdi

Pakun, Fortune 500 Türkiye Listesine Girdi

51 yıllık deneyimiyle un sanayisinin köklü markalarından olan Pakun, Fortune 500 Türkiye 2023 listesine 478’inci sıradan girerek, Türkiye’nin en büyük ve köklü şirketleri arasındaki yerini bir kez daha tescillemiş oldu.

A+A-

51 yıllık deneyimiyle un sanayisinin köklü markalarından olan Pakun, Fortune 500 Türkiye 2023 listesine 478’inci sıradan girerek, Türkiye’nin en büyük ve köklü şirketleri arasındaki yerini bir kez daha tescillemiş oldu. Pakun Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Durgun, “Net satışlarda elde ettiğimiz başarıyla listeye 478’inci sıradan girmenin yanı sıra sektörümüzün en büyük 31’inci şirketi olduk. Geçtiğimiz yıla göre yüzde 94’lük bir büyüme söz konusu. Listeye göre, Türkiye’nin en çok ihracat gerçekleştiren 232’nci şirketi olmamız da gurur verici” dedi.

Türkiye’nin köklü un üreticisi ve ihracatçısı Pakun, Türkiye'nin en büyük 500 şirketinin sıralandığı Fortune 500 Türkiye 2023 listesine, 3 milyar 844 milyon 138 bin 930 TL’lik net satış ve bir önceki yıla göre yüzde 93,9 büyüme oranıyla 478’inci sıradan girerek yeni bir başarıya imza attı. Tarım, Tahıl, Süt, Et ve Su Ürünleri sektöründe 31’inci sırada yer alan Pakun, listede en çok ihracat gerçekleştiren 232’nci şirket oldu.

Pakun Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Durgun, Pakun’un Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM), “Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı 2023” araştırmasında kazandığı başarının ardından Fortune 500 Türkiye 2023 listesine girerek Türkiye’nin en büyük şirketleri arasındaki yerini daha da sağlamlaştırdığını söyledi. Fortune 500 listesinde yer almaktan onur duyduklarını belirten Durgun, “Bu yıl ilk kez yaşadığımız bu heyecan sürdürülebilir başarı ilkemizden ödün vermeden yolumuza devam etme konusunda bize güç veriyor. Net satışlarda elde ettiğimiz başarıyla listeye 478’inci sıradan girmenin yanı sıra sektörümüzün en büyük 31’inci, Türkiye’nin en çok ihracat gerçekleştiren 232’nci şirketi olmamız bizi çok mutlu etti” dedi.

“Yeni yatırımlarla yeni başarılara imza atacağız”

Pakun’un hem iç hem de dış pazarlardaki tecrübesi, kuvvetli ilişkileri ve üretim gücüyle her yıl daha büyük hedefler belirlediğini kaydeden Durgun, “Hâlihazırda Samsun-Bafra ve Tekirdağ-Çorlu’daki fabrikalarımızda yüksek kaliteli buğday unu üretimine kesintisiz devam ediyoruz. 2023 yılının başında temellerini Çorlu’da attığımız üçüncü tesisimizi önümüzdeki aylarda faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Ayrıca bu yıl Anadolu’da yeni bir fabrika yatırımımız ile depo yatırımlarımız da olacak” diye konuştu. Yeni yatırımlar sonucu Pakun’un üretim kapasitesinin yüzde 75 oranında artacağına dikkat çeken Durgun, “Artan üretim kapasitemizle hem iç pazarda hem de ihracat pazarında gücümüze güç katacağız ve önümüzdeki dönemlerde yeni başarılara imza atacağız” açıklamasında bulundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.