OSB yolu müjdesi

OSB yolu müjdesi

Bafra Belediye Başkanı ve aynı zamanda Bafra Organize Sanayi Bölgesi Başkanı olan Zihni Şahin,

A+A-

 

Bafra Ticaret Sanayi Odası Başkanı Recep Durgun ile birlikte Bafra OSB için önemli bir müjdeyi verdi. Başkan OSB yolu müjdesi dışında iki önemli müjdeyi daha birkaç gün içinde açıklayacağını ifade etti. 
Bafra Belediye Başkanı ve Bafra OSB Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi:” Bafra'nın gelecekte ekonomik açıdan en önemli değeri ve en önemli yatırımı Organize Sanayi Bölgesidir. Yatırımcıların OSB’ye yeterince ilgi göstermeyişinin sebepleri arasında Organize Sanayi Bölgesi'nin yol sıkıntısı bulunuyordu.
Bizim yönetimimiz döneminde Bafra OSB yolu ile ilgili istişarelerimiz ve değerlendirmelerimiz oldu. Bu konuda bizim tezimiz:  OSB'den Kolay yoluna bir köprü yapıldığında yol problemimizin çözüleceği şeklindeydi. Bu görüşümüz Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız, Oda meclis başkanımız, yönetim kurulu üyelerimiz olarak birlikte paylaştığımız bir görüştü. Bafra OSB yolu için gerçekten kollektif ve akılcı bir çalışmayı yürüttük.”
Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ve Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı birlikte yaptığı açıklamada sözlerine şöyle devam etti: “ Bafra Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü raporunda da bahsedildiği gibi Organize Sanayi Bölgemizde bağlantı yolu olarak kullanılan mevcut yol güzergâhı, mahalle içersinden geçmesi ve dar yollardan oluşması nedeni ile tehlike arz etmektedir. 143 adet sanayi parselinden oluşan Organize sanayi bölgemizde bugün itibariyle aktif 10 firma bulunmaktadır. İlerleyen yıllarda fabrika sayısının artmasıyla bu yol üzerindeki Trafik dolaşımı daha da artacaktır. Tüm bunlar ve daha çok yatırımcıyı bölgemize çekmek amacıyla yürüttüğümüz müşterek çalışmalar sonucunda 03 Ocak 2012 tarihinde güzel haberi aldık. Bafra OSB’nin yol sorunu ortadan kaldırılmış olacaktır. 
Bu çalışmada yapılacak olanları şu şekilde özetleyebiliriz: Bafra Kolay Karayolunun 8. Km’ sinden Kızılırmak nehrine 150 m ile bağlanan mevcut yol ile seddeye bağlanılıp oradan yaklaşık 260 metre uzunluğunda yapılacak köprü ile Organize Sanayi Bölgemizin I. Etap sonuna bağlanması, köprü sonundan da 120 metre uzunluğunda yapılacak olan bir yolla mevcut OSB yoluna bağlanması sağlanacaktır. Bu şekilde OSB’nin yol problemi tamamen çözülmüş olacaktır. Bu çalışmalar için 2.500.000 TL ödenek çıkmıştır. Bafra için çok önemli olan OSB yolu ve köprüsü için ödenek çıkmasında bizlere her zaman destek veren, yalnız bırakmayan ve gerçekten büyük emeği olan başta Gençlik Ve Spor Bakanımız Sayın Suat Kılıç Bey’e. yine bizlerle beraber olan ve katkılarda bulunan Samsun Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy, Bölge milletvekillerimiz ve Bafra Kaymakamız Sayın Ali Katırcı’ya Bafralılar adına Bafra Belediye Başkanı olarak, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Durgun kardeşim ile birlikte teşekkür ediyoruz. Bafra için iki önemli müjdem daha olacaktır. Bu müjdelerimizi de birkaç gün içinde açıklayacağım. Büyük Bafra ailesi olarak her ferdimiz ve basınımız ile birlikte gelişen büyüyen ve kentleşen bir Bafra için çalışmalarımız sürecektir.  “ dedi.
Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Durgun yaptığı açıklamada “  Bafra Organize Sanayi Bölgesi yolunun ve köprünün yapılması konusunda Başkanımızın da belirttiği gibi Gençlik ve Spor Bakanımıza, Valimize, Kaymakamımıza ve bölge milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Burada bir gerçeğinde altını özellikle çizmek istiyorum. Bu çalışmada Belediye Başkanımıza hususiyetle teşekkür ediyorum. Çalışmalar sırasında şunu gördüm: Belediye Başkanımızın tüm Bafra’yı kucaklayıcı bir yapısı var. Tüm siyasilerimiz Belediye Başkanımıza çok büyük sevgi ve saygı gösteriyor. Başkanımızın onlar nezdinde büyük itibarı var. Bunun Bafra’ya önemli yansıma ve katkılarını görüyoruz.  Yapıcı ve birleştirici yönü bulunuyor. Başkanımız için laf değil iş yapmanın önem taşıdığına şahit olduk.” Dedi. 
osb-kroki.20120107001247.jpg
Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.