Orhan Kırcalı AK Parti Danışma Kurulu Toplantısında Müjdeyi Vermişti

Orhan Kırcalı AK Parti Danışma Kurulu Toplantısında Müjdeyi Vermişti

Samsun Batı Yakası Bölgesinin En Büyük Camisi İçin Start Verildi.

A+A-

Kızılırmak sedde kıyısı boyunca 750 dönüm gibi oldukça büyük bir alanda gerçekleştirilecek proje içinde yer alacak olan Millet Bahçesi kapsamında yer alacak olan Millet Cami ise bölgenin en büyük camilerinden biri olacak. 4 parselden oluşan ve toplam 253 dekar üzerinde yapılması planlanan Millet Bahçesi proje alanı içerisinde 10 dönüm otel alanı,5 dönüm eğitim ve kültürel tesis alanı, Hükümet Konağı, Belediye Hizmet Binasının yanında 10 bin kişilik bir de camii yapılacak.

10 Bin m2 lik bir alanda, yaklaşık 2.500 m2 inşaat alanına sahip olacak Millet Cami yanında kıble istikametinde 2 bin m2 oturma ve dinlenme alanları yer alacak. 100 Dönümlük mesire alanının köşesinde yer alacak Millet Bahçesi bünyesindeki Millet Camiden çıkan kişi 100 bin m2 alanla karşı karşıya kalacak.

Millet Cami, Hükümet binası, Belediye hizmet binası ve Kültür merkezi ile aynı alan içinde ve yakınlıkta olacak. Bafra’nın ihtiyacı olan 10 bin kişilik Millet Camimizi ilçemize kazandırma duası ve gayreti içerisinde olduklarını belirten Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç söz konusu proje ile ilgili olarak şunları söyledi.

750 Dönümlük bir alanda, Ali Kale Turistik Tesislerimizi de bünyesine alacak şekilde hazırladığımız Kızılırmak Sedde Projemizin Bafra’mızda birçok beklentiye cevap vereceğine inanıyoruz. Proje kapsamında yer alan 253 dekarlık Millet Bahçemiz bulunuyor. Millet Bahçemizde ise yine İlçemizin beklentilerinden biri olan Millet Camimiz yer alacak.10 Bin kişilik olacak camimiz Hükümet binası, Belediye hizmet binası ve Kültür merkezi ile komşu olacak ve 10 bin m2 alanı kapsayacak.

Bütünsel olarak bakıldığında Kızılırmak Sedde projemizin Bafra’da oldukça uzun bir süredir eksikliği hissedilen pek çok şeyin karşılı olacağına inanıyoruz.

Başta Samsun Milletvekilimiz Sayın Av.OrhanKırcalı olmak üzere tüm vekillerimizle projenin detayları ve hayata geçiş süreci ile ilgi istişare içerisindeyiz. Hükümetimizin ilgili tüm birimleri ve Milletvekillerimiz ile birlikte söz konusu projemiz için yoğun çabaiçerisindeyiz. Bu projemizi ve Bafra’mızın ihtiyacı olan 10 bin kişilik millet camimizi inşallah ilçemize kazandıracağız

manset-656x440.jpgrnek-proje-717x440.jpgproje-alani-1-610x440.jpgproje-alani-2-622x440.jpgproje-alani-3-620x440.jpgproje-alani-4-615x440.jpg
 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum