Ondokuzmayıs Anadolu Lisesi Sanat ve Tarih Sokağı Açıldı

Ondokuzmayıs Anadolu Lisesi Sanat ve Tarih Sokağı Açıldı

Eğitimde örnek projeler kapsamında, iki yıllık bir plan sonucunda okula bir Tarih ve bir de Sanat Sokağı kazandırdıklarını belirten Okul Müdürü Birol KAĞIT, bu çalışmada öğretmenler ile öğrencilerin birlikte çalıştıklarını ifade etti.

A+A-

Eğitimde örnek projeler çerçevesinde okul koridorlarının da eğitim alanına dönüştürülmesi amacıyla yola çıktıklarını belirten Okul Müdürü Birol KAĞIT, iki yıllık bir plan sonucunda okula bir Tarih ve bir de Sanat Sokağı kazandırdıklarını ve bu çalışmada öğretmenler ile öğrencilerin birlikte çalıştıklarını ifade etti.

Okulun Tiyatro Kulübü projesi kapsamında, koridorlarda sanat alanlarından kişiler ve yapıtlardan oluşan görsellerle Sanat Sokağı oluşturuldu. Etkileşimli oyunları temel alan Sanat Sokağı, 2022-2023 öğretim yılında açıldı.

Sanat Sokağı'ndan esinlenerek gezi, spor ve görsel sanatlar kulüplerinin ortak çalışmasıyla Tarih Sokağı hazırlıklarına başlandı. 2023-2024 öğretim yılında, başlangıçtan günümüze Türk Tarihi temalı çalışmalarda sona gelindi. Okul binası girişindeki sağ ve sol koridorlar tamamen tarih ve sanatla donatıldı. Bu çalışmalar, Samsun'da diğer okul idarecileri ve öğretmenleri tarafından ziyaret edilerek, örnek proje olarak diğer okullarda da uygulanmaya başlandı.

ondokuzmayis-anadolu-lisesi-sanat-ve-tarih-sokagi-acildi-1.jpgondokuzmayis-anadolu-lisesi-sanat-ve-tarih-sokagi-acildi-2.jpgondokuzmayis-anadolu-lisesi-sanat-ve-tarih-sokagi-acildi-3.jpgondokuzmayis-anadolu-lisesi-sanat-ve-tarih-sokagi-acildi-4.jpgondokuzmayis-anadolu-lisesi-sanat-ve-tarih-sokagi-acildi-5.jpgondokuzmayis-anadolu-lisesi-sanat-ve-tarih-sokagi-acildi-6.jpgondokuzmayis-anadolu-lisesi-sanat-ve-tarih-sokagi-acildi-7.jpgondokuzmayis-anadolu-lisesi-sanat-ve-tarih-sokagi-acildi-8.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum