OMÜ MEZUNLAR KOORDİNATÖRLÜĞÜ

OMÜ MEZUNLAR KOORDİNATÖRLÜĞÜ

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) “Mezunlar Koordinatörlüğü” kuruldu.

A+A-

OMÜ mensupları, öğrencileri ve mezunları arasındaki bağlılık ve dayanışmayı hedefleyen, ilişkileri kurmak ve geliştirmek, mezunların birikimlerini Türkiye’nin ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin teknolojik, sosyal, kültürel ve toplumsal duyarlılığın gelişimine katkıda bulunacak şekilde yönlendirmek ve üniversite mezunlarının iş bulma çabalarında destek olabilecek veri bankası oluşturmak amacıyla rektörlük bünyesinde, “Mezunlar Koordinatörlüğü” oluşturuldu.
Mezunlar Koordinatörlüğü, mezun web alt yapısının oluşturulması ve mezunlarla ilgili yapılacak çalışmaların tespit edilmesi amacıyla Sağlık Kültür Ve Spor, Bilgi İşlem, Öğrenci İşleri Daire Başkanlıkları, Basın Yayın Birimi ve Öğrenci Konseyi Başkanı’nın katılımı ile ilk toplantısını Koordinatör Yrd. Doç. Dr. Yakup Keskin başkanlığında gerçekleştirdi.
Yrd. Doç. Dr. Yakup Keskin toplantı yaptığı konuşmada, “Avrupa ortak yükseköğretim alanını oluşturmayı amaç edinen ‘Bologna Süreci’ kapsamında; yükseköğretim kurumları, yerel ve uluslararası düzeyde iş dünyasının ve diğer sektörlerin talep ettikleri yeterlilikleri de göz önünde bulundurarak, bünyelerindeki programları yapılandırmak ve geliştirmek durumundadır. Bu doğrultuda, mezunlarının çalıştığı iş türlerini ve iş dünyasına katılma süreçlerinde edindikleri tecrübeleri tespit etme yeteneğini geliştiren yükseköğretim kurumları, aidiyetin ve kurumsal kültürün yerleşmesine katkı sağladıkları gibi, mevcut ve gelecekteki öğrencilerinin istihdam edilebilirliğini de arttırmaya katkıda bulunacaktır” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.